WAKACYJNE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
16.07.2014 r.

Pierwszego tygodnia wakacji, w czwartek 3 lipca, Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odwiedziła półkolonia z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych z Cierni.
Była to niecodzienna okazja zobaczenia biblioteki, nie tylko jako miejsca wypożyczania książek, lecz także miejsca gdzie można się bawić i wspaniale spędzać czas.

Na początek dzieci obejrzały kreskówki z serii OWCE W SIECI, które w zabawny i zrozumiały sposób wytłumaczyły na jakie zagrożenia są narażone w trakcie korzystania z Internetu. Następnie bibliotekarki zorganizowały zabawę, w trakcie której dzieci miały okazję podziwać, a następnie samemu zrobić kolorowe małe i duże bańki. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że bańki to zawsze świetna zabawa. Potem nastąpiła zmiana wyglądu: poprzez malowanie twarzy bibliotekę opanowały dziwadła, potwory i stwory. Na koniec każdy dostał na pamiątkę wizyty balon z logiem Oddziału Dziecięcego.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dobrze się bawili, a jak było naprawdę oceńcie sami oglądając zdjęcia z tego spotkania.

zajęcia prowadziły: A. Konieczna, A. Sędziak
zdjęcia: A. Okarmus, B. Wiciak