Przygody Mrówki Podkówki i inne niespodzianki
10.07.2014 r.

W słoneczny wtorek, 24 czerwca 2014 roku, Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odwiedziły dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka”. Agnieszka Konieczna, Anna Sędziak oraz Agnieszka Okarmus przygotowały dla przedszkolaków trzy niespodzianki. Pierwszą z nich był teatrzyk przedstawiający przygody Mrówki Podkówki i Biedronki Fionki, na podstawie książki Marzenia mrówki Podkówki Bénédicte Carboneill, Elen Lescoat. Dzieci z zapartym tchem słuchały i przyglądały się Mrówce Podkówce, która bardzo chciała latać.

Kolejna niespodzianka to malowanie twarzy. Bibliotekarki starały się sprostać wymaganiom dzieci, a nie były one małe. Wśród propozycji dzieci znalazły się: tygrys, lew, motyl, kot i wiele innych zwierząt.

Ostatnia z przygotowanych niespodzianek to, uwielbiane przez dzieci, puszczanie wielkich wspaniałych baniek mydlanych. Przedszkolaki wspaniale się bawiły, próbując złapać jak najwięcej baniek, podziwiając ich ilość, a także różnorodność.

Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, to nie tylko miejsce w którym można wypożyczyć książki, ale także miejsce w którym odbywa się edukacja poprzez zabawę oraz różne formy zachęcające do czytania. Uśmiechy dzieci, a także  częste wizyty w bibliotece są dla nas największą nagrodą za nasze starania. Odwiedzajcie nas jak najczęściej, zapraszamy