SENIORZY W TEATRZE
CZYLI "KTO TY JESTEŚ?"
09.07.2014 r.

Nie zabrakło Seniorów skupionych przy MBP w Świebodzicach w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w dn. 12.06.14 r., gdzie byliśmy świadkami ostatniego wydarzenia poprzedzającego XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensamble im. Księżnej Daisy. Tym razem obejrzeliśmy sztukę teatralną w wykonaniu Matyldy Damięckiej, Agaty Bondarowicz oraz Jarosława Sacharskiego. Spektakl ten był prezentowany podczas IX edycji Festiwalu w 2012 r., gdzie opiekę artystyczną nad (wtedy jeszcze) adeptami sztuki aktorskiej sprawowała Beata Fudalej, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.

"Kto ty jesteś"- tak zatytułowany spektakl odnosił się do szeroko pojmowanego patriotyzmu ukazanego przez pryzmat ksenofobicznych zapatrywań Polaków. Usłyszeliśmy piosenki o ironicznym wydźwięku, do których słowa napisali m.in. Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Marian Hemar i Wojciech Młynarski. Duże poczucie humoru i dystans do poruszanego problemu sprawiły, że spektakl oglądaliśmy z wielką przyjemnością. Pozostawił on jednakże w każdym z nas sporą dozę refleksji dotycząca tego, jakim jesteśmy narodem.

Trzy wydarzenia- dwa koncerty muzyki poważnej i sztuka teatralna za nami. Za każdym razem Seniorzy skupieni przy MBP w Świebodzicach byli bardzo znaczącą, dużą grupą wśród publiczności. Teraz z niecierpliwością oczekujemy końca sierpnia, by we wspaniałej scenerii Zamku Książ stać się świadkami pięknych muzycznych doznań na XI Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki Ensamble im. Księżenej Daisy.

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach