XI DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIE PISARZY Z MŁODYM CZYTELNIKIEM Z KSIĄŻKA NA WALIZKACH 2014
NASTĘPCY MAKUSZYŃSKIEGO DZIECIOM
11.06.2014 r.

6 czerwca 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach gościła autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk, która przyjechała na zaproszenie biblioteki dziecięcej. Pisarka jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa.

W Radiu Kraków m.in. przygotowuje i czyta codziennie wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji „ Książka na szóstkę”, poświęconej literaturze dla dzieci. Laureatka za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. „ Zuzanka z pistacjowego domu”. Autorka takich książek jak: „Dżok”, „Baltic: pies, który płynął na krze”, „ Owocowe bajki:, „ Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, „Kaktus dobry pies”, „Gwizdek i śniegowa kula”, „ Dwa domy” .

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świebodzickich przedszkoli i szkół podstawowych. Ogółem było 150 osób. Pani Barbara Gawryluk opowiadała o swojej pracy, czym się zajmuje, ale przede wszystkim o swoich książkach. Aby zapoznać dzieci bliżej ze swoją twórczością odczytywała fragmenty z utworów. Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci z zachwytem wysłuchały co pisarka ma im do powiedzenia, zadawały też różne pytania. Na zakończenie nasi milusińscy wręczyli autorce drobne upominki, a Pani Barbara podpisywała dzieciom książki.

7 czerwca 2014 r. w Oleśnicy odbył się Finał Akcji „ Z Książką na walizkach”, na którym zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny pt. „ Kornela podróże małe i duże”. Miło jest nam poinformować, że uczeń ze Szkoły Podstawowej Nr 4 Tomasz Smykowski w kategorii kl. IV- VI otrzymał I miejsce.