DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ MŁODYCH RECENZENTÓW
KORNELA PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
11.06.2014 r.

Konkurs został ogłoszony przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Oleśnicy. Adresowany był on do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miał na celu zachęcenie dzieci i młodzież do czytania, kształtowanie kultury literackiej uczniów oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych twórców. Należało przygotować pracę w jednej z dwóch kategorii: literackiej lub plastycznej. Biblioteka dziecięca wzięła udział w konkursie. Wpłynęły 32 prace plastyczne indywidualne i jedna zbiorowa.. Komisja składająca się z bibliotekarek wybrała 16 prac, które zostały wysłane do Oleśnicy. Pozostałe można podziwiać na wystawce w bibliotece.

6 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów , które zaprojektowała pani Agnieszka Okarmus.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej. Sponsorom składamy serdeczne podziękowania. Miło jest poinformować, że Tomasza Smykowski uczeń Szkoły Podstawowej
Nr 4 zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI. Nagroda została odebrana 7 czerwca w Oleśnicy podczas Finału Akcji „Z książką na walizkach”.

I miejsce Hubert Wojtyczka kl.IIc Szkoła Podstawowa Nr 2
Opiekun pani Elżbieta Szram