SENIORZY POLECAJĄ SENIOROM CZYLI SPOTKANIE W DYSKUSYJNYM KLUBIE SENIORA.
19.05.2014 r.

W czwartkowe popołudnie 15.05.14 r. w naszej bibliotece spotkali się Seniorzy, aby porozmawiać o książkach, polecić te, które utkwiły w pamięci i są godne przeczytania.

To było bardzo ciekawe i interesujące popołudnie. Rekomendowane publikacje miały różnorodną tematykę, a więc dla każdego z Seniorów na pewno znalazła się książka warta umieszczenia na listę pozycji do przeczytania.
Polecano zarówno książki historyczne, nakreślając fabułę („Opowieści kresowe” Edwarda Łysiaka) jak i powieści obyczajowe powstałe na faktach autentycznych oraz biografie.

Polecane książki znajdują się w zakładce SENIORZY w miejscu <<WARTO PRZECZYTAĆ>>.

Ponieważ książka jest tworzywem dla innych sztuk, w pewnym momencie nasze rozmowy „przeniosły” się na tematykę filmową. Był to znak dla biblioteki, że pożądane jest następne spotkani z cyklu „Seniorzy polecają Seniorom” pozwalające zagłębić się w tematyce filmów, które warto obejrzeć. Nadarzy się pewnie ku temu okazji, ponieważ czekamy z niecierpliwością na 7 Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy, na którym zapewne nie zabraknie naszej grupy.

Na zakończenie Seniorzy z wielkim entuzjazmem odpowiedzieli na kolejną ofertę placówki bibliotecznej, wyrażając chęć udziału w Europejskiej Nocy Muzeów i wyjeździe do Rogoźnicy w dniu 17.05.14 r., gdzie zwiedzać będziemy obóz koncentracyjny Gross- Rosen, o czym na pewno napiszemy w kolejnej relacji ze spotkań.

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach.