AKTUALNOŚCI

 

 

SMAK "ENSAMBLE"
CZYLI SENIORZY NA I- SZYM KONCERTCIE ZAPOWIADAJĄCY XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI IM. KSIĘŻNEJ DAISY W KSIĄŻU. 
11.04.2014 r.  

03.2014 r. rozpoczął się cykl promujący XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensamble" im. Księżnej Daisy, w którym nie zabrakło Seniorów skupionych przy MBP w Świebodzicach.

Pierwszy z koncertów odbył się w przepięknej sali Witrażowej Ratusza Miejskiego w Wałbrzychu. Publiczność przywitał Marcin Markowicz, dobrze znany Seniorom koncertmistrz Filharmonii Wrocławskiej, współtwórca "Ensemble" oraz dyrektor artystyczny przedsięwzięcia. Wprowadził nas w klimat festiwalu, zapowiadając jaka duchowa uczta została przygotowana dla wiernej publiczności na przełomie sierpnia i września w Zamku Książ.

W sobotni wieczór mieliśmy okazję wysłuchać koncertu zespołu Polish Cello Quartet w składzie: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta i Adam Krzeszowiec. Ponad 2 godzinny koncert na wiolonczele minął w okamgnieniu, a publiczność usatysfakcjonowana obdarowała artystów gromkimi brawami.

Następny z koncertów poprzedzający "Ensamble" odbędzie się 26.04.2014 r w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Miłośników muzyki kameralnej serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach

     

 

  •   strona główna  •  do góry  •