DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE CZYLI O BEZPIECZEŃSTWIE I KRADZIEŻY "NA WYRWĘ"
08.04.2014 r.

Z okazji Święta Kobiet w dniu 06.03.14 w bibliotece odbyło się spotkanie Seniorów. Czas ten przeznaczono nie tylko na pogaduchy i powspominanie jak 8 marca obchodzono przed laty, ale była to również okazja do wysłuchania przygotowanej pogadanki na temat kradzieży na "wyrwę", przez zaprzyjaźnionego od lat z naszą biblioteką czytelnika, a w chwili obecnej policjanta, pana Dariusza Kubiszewskiego.

Nasz gość podzielił się doświadczeniami ze swojej kilkunastoletniej pracy. Uświadomił Seniorom, że nie są bezsilni wobec napaści bandytów, bowiem w torebkach i kieszeniach ubrań wyposażeni są w niezwykle skuteczną "broń" w postaci dezodorantu, długopisu, kluczy czy pilniczka do paznokci. Najważniejsze to pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, "nie kusić" losu, a w razie napaści zachować zimną krew.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Darek nie dość, że w niezwykle dowcipny, ciekawy i cierpliwy sposób odpowiadał na pytania Seniorów, to zadbał o uatrakcyjnienie swojej prelekcji odgrywając scenkę rodzajową z jedną z pań bibliotekarek, dotyczącą niespodziewanego napadu w miejscu publicznym, jakim jest biblioteka. Wywołało to niemałą konsternację i wprowadziło nas w problematykę poruszanego zagadnienia.