„WIELKA SŁAWA TO ŻART”

KARNAWAŁOWA STRAUSS GALA I INAUGURACYJNE SPOTKANIE SENIORÓW MBP
W ŚWIEBODZICACH
.

Z uwagi na prace remontowe w bibliotece przy ul. Świdnickiej 15, rok 2014 będzie bardzo trudnym okresem dla prowadzenia działalności edukacyjno- kulturalnej w takim zakresie jak to było dotychczas, a większość z zajęć musi na ten czas zmienić nieco formę. Nie chcąc jednak rezygnować z naszych spotkań i oferty skierowanej dla najstarszych czytelników, pierwsze spotkanie Seniorów odbyło się poza terenem placówki.

„Wielka sława to żart”- te i inne pieśni operetkowe i operowe mieli okazję wysłuchać w Teatrze Miejskim w Świdnicy w styczniowe niedzielne popołudnie Seniorzy skupieni przy MBP w Świebodzicach. Biblioteka wystąpiła w roli koordynatora, nie tylko mając udział w dostarczeniu oferty kulturalnej i wyborze repertuaru, ale rezerwując bilety i organizując transport. W ten sposób w dniu 19.01.2014 zainaugurowane zostało spotkanie grupy, a dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Stało się to za sprawą Karnawałowej Strauss Gali, gdzie małżeństwo Dorota Ujdy-Jankiewicz (sopran)i Andrzej Jankiewicz (tenor)  oraz Kameralny Zespół Instrumentalny wspaniale rozbawili m.in. zachęcając do wspólnego śpiewu, wypełnioną po brzegi salę teatralną, w tym aż 30 –osobową grupę Seniorów z MBP w Świebodzicach.

Ponad 1,5 godz. koncert i wykonanie utworów: „Wielka sława to żart”, „Wiedeńska krew”, „Odgłosy wiosny” czy „Marsz Radetzkiego” zaspokoiły oczekiwania przeżyć estetyczno - artystycznych. W dobrych humorach, „miaucząc” i serdecznie uśmiechając się do siebie powróciliśmy do domów.

Kustosz MBP

Beata Wiciak