AKTUALNOŚCI

 

 

URZECZENI HARFĄ CELTYCKĄ I ŚPIEWEM czyli SENIORZY NA FESTIWALU SOLO W ZAMKU KSIĄŻ.
05.12.2013 r.  

Już po raz drugi Seniorzy skupieni przy MBP w Świebodzicach w licznym gronie wzięli udział w imprezie, która miała miejsce w Zamku Książ pod nazwą "FESTIWAL SOLO".

W dniu 14.11.13 r. mogliśmy podziwiać brzmienie harfy celtyckiej przeplatane średniowiecznym śpiewem Michała Zatora. Artysta, który występował w przepięknej sali Maksymiliana, (tworzącej bezprzecznie nastrój i klimat muzyki kameralnej), to wysokiej klasy muzyk, absolwet poznańskiej Akademii Muzycznej ukończając ją z wyróżnieniem oraz półfinalista V edycji "Mam Talent!".

Prawie 1,5 godzinnny koncert usatysfakcjonował publiczność, a Ci, którzy mieli życzenie, po koncercie mogli zakupić płyty, by ze średniowieczną muzyką obcować w domowym zaciszu.

Harfa celtycka, a także ciepły głos Michała Zatora wywarł na Seniorach niezwykłe wrażenie. Był to czas relaksu, a także moment, kiedy wszystkie troski dnia codziennego zostały za drzwiami sali Maksymiliana. Liczyła się tylko muzyka, śpiew i obcowanie ze sztuką.

Mamy nadzieję, że Festiwal Sola znajdzie swoją kontynuację w następnych miesiącach i nie zabraknie na nim aktywnych Seniorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach.

 

   

   

   

   

   


 
 

 

  •   strona główna  •  do góry  •