"STAROŚĆ TEŻ RADOŚĆ"
CZYLI SENIORZY W BIBLIOTECE.

06.11.2013 r.

Liczne grono Seniorów zaszczyciło obecnością bibliotekę w ostatni październikowy dzień. Temat naszego spotkania brzmiał nieco przewrotnie: "STAROŚC TEŻ RADOŚĆ." Była to okazja do zastanowienia się, co może czekać na człowieka w ostatnim etapie życia. Na szczęście wszystkim zgromadzonym ten okres kojarzy się nie tylko z chorobami i smutkiem. Okazało się, że Seniorzy doceniają, że jest to czas, w którym już nic nie muszą, a "jesień życia" może okazać się porą różnokolorową, bogatą w przeżycia, twórczą i rozwijającą. Dla lepszego zobrazowania problemu posłużyliśmy się fragmentami filmu "Hotel Marigold."

Ostatnie spotkanie w dniu 31.10.13 r., które odbyło się w przedzień ważnego w naszej tradycji Święta natchnęło optymizmem i pogodą ducha, a tym samym spełniło zadanie, by w długie, chłodne jesienne wieczory "Biblioteka stała się miejscem przyjaznym Seniorom".

Beata Wiciak.