SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W MDK W ŚWIEBODZICACH CZYLI FESTIWAL NOWEGO KINA DUŃSKIEGO.
06.11.2013 r.

W piątkowy wieczór 18.10.13 r. zaprzyjaźnieni z biblioteką Seniorzy, spotkali się w bibliotece, aby razem wyruszyć do Miejskiego Domu Kultury na Festiwal Nowego Kina Duńskiego, gdzie zaprezentowano dwa filmu: "Juan" oraz "How are you". Pierwszy z nich utrzymany w konwencji opery ( Don Giovanni Mozarta) opowiada historię mężczyzny, którego największą przyjemnością, wręcz chorobliwą obsesją jest uwodzenie, a nastepnie brutalne porzucanie kobiet. Drugi to komedia, a właściwie tragikomedia o znudzonych sobą partnerach, którzy przez Internet poszukuja nowych mocnych wrażeń.
Oba filmy, to filmy mocne w dialogach, nowatorskie w przekazie, eksperymentalne w treści, to trudne filmy. Jednak jak stwierdziła jedna z pań: "cieszę się, że mogłam obejrzeć coś nowego, coś innego, coś nieznanego- warto było".

Janina Dubrownik.