SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ
W MDK W ŚWIEBODZICACH CZYLI "MOJA MARILYN MONROE"

06.11.2013 r.

Pomimo, że to dopiero pierwsza połowa października, a spotkania z Seniorami planowane są raz w miesiącu, to tym razem stało się inaczej. Za pośrednictwem MBP nasza grupa uczestniczyła w wydarzeniu kulturalno-artystycznym, jakie miało miejsce w rodzimym ośrodku kultury. W dniu 11.10.13 r. z punktu zbornego jakim stała się nasza placówka wyruszyliśmy do Miejskiego Domu Kultury, a ten wykazując się gościnnością zarezerwował sporą ilość miejsc specjalnie dla naszej grupy.

Seniorzy skupieni przy bibliotec mieli okazję do obejrzenia ciekawego momodramu w wykonaniu aktorki Teatru Arka we Wrocławiu- Eweliny Niewiadomskiej, a zatytułowanego "Moja Marilyn Monroe". Byliśmy świadkami przerażającego studium samotności pięknej kobiety, która w momencie, "kiedy gasną światła" zostaje sam na sam z "kłującą" ciszą i trudną do wypełnienia pustką.

Bardzo się cieszymy, że Seniorzy skupieni przy MBP w Świebodzicach coraz częściej, motywowani przez bibliotekę korzystają z oferty innych instytucji na terenie miasta. Jest to dla nas sygnał, że zakładany cel naszych działań zmierzający do aktywizacji tej grupy w życiu kulturalnym jest na dobrej drodze do osiągnięcia

Beata Wiciak