DZIEŃ LUDZI STARSZYCH W BIBLIOTECE
08.10.2013 r.

Dzień Ludzi Starszych obchodzony na początku miesiąca stał się okazją do spotkania zaprzyjaźnionych Seniorów w dniu 03.10.13 w świebodzickiej bibliotece.

Była to okazja do powspominania. Ubiegły sezon niezwykle bogaty i atrakcyjny w ofertę kulturalną, jaką instytucja zaproponowała grupie wywołał bardzo pozytywny odbiór wśród Seniorów. Bywało tak, iż wydawało się, że biblioteka nie pomieści zaproszonych gości.

Ostatnie spotkanie w czwartkowe popołudnie już tradycyjnie można zaliczyć do udanych. Miła atmosfera i życzliwość, to stała i charakterystyczna cecha naszych bibliotecznych imprez.

Warte podkreślenia jest to, że Seniorzy nie są już tylko biernymi odbiorcami, ale chętnie zabierają głos. Jedna z Pań podzieliła się swoimi zainteresowaniami, z pasją opowiadając o hobby jakie pochłonęło ja bez reszty i i tegorocznym Zlocie Miłośników Astronomii. Inni polecali imprezy kulturalne w naszych okolicach, na które warto się wybrać.
Sympatyczny podarunek w postaci płyty ze zdjęciami upamiętniającymi to co sie wydarzyło pod hasłem "Biblioteka przyjazna Seniorom" na przestrzeni 2012/13 r. podkreślił wyjątkowość tego dnia.

III sezon działalności biblioteki z myślą o Seniorach został rozpoczęty. Mamy nadzieję, że będzie równie udany, jak te, które przeszły do historii, a instytucja spełni oczekiwania kulturalno-artystyczne w stosunku do tej grupy.