LATO W BIBLIOTECE
23.08.2013 r.

Mimo, iż sezon wakacyjny w pełni, w tym roku nasza placówka przeżywa wyjątkowe oblężenie. Dzienne odwiedziny czytelników przekraczają 80-100 osób, co na letnią porę jest niebywale imponującą liczbą. Bardzo łatwo zaobserwować, że w okresie urlopowym książka dostarcza rozrywki, relaksu i przyjemności, a tegoroczne upalne lato sprzyja, (jak to podkreślają nasi użytkownicy) znalezieniu ustronnego miejsca w cieniu i podążania losami bohaterów książek: romantycznych, sensacyjnych, kryminalnych czy przygodowych. Biblioteka stała sie nie tylko miejscem, gdzie wypożycza się książki i korzysta z szerokiej gamy usług, ale pod jej dachem czytelnicy polecają sobie wzajemnie lektury warte uwagi. Najbardziej poczytnymi pisarzami nie przestają być: Stieg Larsson, Camilla Lacberg, Lisa Jackson, Paullina Simons, Nora Roberts, Danielle Steel, a wśród rodzimych Olga Tokarczuk, Joanna Chmielewska, Joanna Bator, Roma Ligocka, Katarzyna Grochola, Izabela Sowa czy Monika Szwaja.

Nie brakuje również innego typu odwiedzin. Użytkownicy korzystają z darmowego dostępu do internetu i komputerowej nauki języka angielskiego. Łącza internetowe udostępniamy nie tylko mieszkańcom Świebodzic, ale osobom przyjezdnym, w tym cudzoziemcom przebywającym na urlopie w naszych okolicach, którzy podkreślają, że: "biblioteka udostępniając internet bez opłat spełnia standardy europejskie".

W ten wakacyjny czas nie zapominamy o Seniorach. W dniu 01.08.2013 w czasie spotkania otrzymali oni bezpłatne wejściówki na X Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki ENSEMBLE im. Księżnej Daisy, o które postarała się biblioteka i już w czasie spotkania cieszyli sie na tą imprezę. Pełni emocji, z niecierpliwością czekamy na X Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki im. Księżnej Daisy w Książu i obiecujemy na podzielenie się wrażeniami na stronie internetowej biblioteki i w lokalnej prasie.