ZNAMY NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ W BIBLIOTECE W 2013!
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
28.06.2013 r.

Już po raz drugi MBP w Świebodzicach ogłosiła w maju PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ  W BIBLIOTECE.

Zgodnie z regulaminem rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dwuetapowo. 13.06.13 r. Komisja w składzie:

ñ       dyrektor biblioteki- Małgorzata Grudzińska,

ñ       pracownik wypożyczalni- Beata Wiciak,

ñ       pracownik czytelni- Agnieszka Konieczna

zliczyła głosy na oddane tytuły. Okazało się, że 3 pierwsze miejsca zajęły ex aequo po trzy tytuły:

I MIEJSCE:

1)       ROMA LIGOCKA- CZUŁOŚĆ I OBOJĘTNOŚĆ,

2)       STEFAN WROŃSKI- DZIDEK,

3)       ANATOLIJ RYBAKOW- DZIECI ARBATU.

II MIEJSCE:

1)       ANDRZEJ SAPKOWSKI- SAGA O WIEDŹMINIE,

2)       PAULLINA SIMONS- JEŹDZIEC MIEDZIANY,

3)       CAMILLA LÄCKBERG- KSIĘŻNICZKA Z LODU.

III MIEJSCE:

1)       VIRGINIA CLEO ANDREWS- KWIATY NA PODDASZU,

2)       VIRGINIA CLEO ANDREWS- PŁATKI NA WIETRZE,

3)       ERICKA LEONARD JAMES- PIĘDZIESIĄT TWARZY GREYA.

Następnie spośród uczestników plebiscytu wylosowano osoby nagrodzone za udział w zabawie. W roli SIEROTKI MARYSI wystąpił przesymaptyczny czytelnik Oddziału Dziecięcego, 5- letni Alex Konieczny. Laureatkami konkursu zostały panie:

ñ       Halina Lipińska,

ñ       Rozalia Ostrowska,

ñ       Róża Stolarczyk,

ñ       Barbara Sztern,

ñ       Monika Wiciak.

W czasie uroczystego spotkania w dniu 27.06.13 r. laureatki opowiedziały o książkach, na które oddały głos, o tym co sprawia, że ciągle odczuwają potrzebę czytania, a także jak ważną rolę w ich życiu pełni świebodzicka placówka. Nie odbyło się bez rozmów na osobiste tematy i refleksje, jak to w gronie dobrych znajomych bywa, bo takimi czują się w bibliotece nasze czytelniczki. Miłym akcentem było obdarowanie przybyłych pań drobnymi upominkami, co niewątpliwie przyczyniło się do pozostawienia miłego wrażenia z zabawy, jaką zafundowała swym użytkownikom instytucja.

PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ okazał się kolejnym trafionym pomysłem przyczyniającym się do popularyzacji książki i czytelnictwa i na pewno będzie kontynuowany w roku następnym.