KOMIKS W BIBLIOTECE
25.06.2013 r.

Dnia 24.06.2013 r. w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie poświęcone komiksowi.
Uczestniczyły w nim dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz miłośnicy komiksów. Miało ono na celu przede wszystkim rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród dzieci i młodzieży.

Dzieci zapoznały się z pojęciem komiksu- jest to rysunkowa historyjka obrazkowa zwykle o charakterze humorystycznym, przygodowym lub sensacyjnym, zamieszczona w czasopismach ,albo wydana w osobnych broszurach, albumach , czy seriach. Dowiedziały się również o historii i twórcach polskich i zagranicznych komiksów. Do najbardziej znanych możemy zaliczyć następujące : „ Kajko i Kokosz”, „ Tytus, Romek i Atomek , „ Thorgal” , „Asteriks”, „ Gigant”. Warto też wspomnieć o współczesnych komiksach np.: „ Marzi”, „ Cortomaltese”, „ Przygody Tintina” oraz japońskie Manga. Wszystkie te książki można wypożyczyć w bibliotece.

Ewa Tadeuszak