SENIORZY I...REFLEKSJE P 6. FESTIWALU REŻYSERII FILMOWEJ

Jak się okazuje trudno zakończyć sezon Seniorom skupionym przy MBP w Świebodzicach, a to za sprawą 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Uczestnicy biorący udział w tym święcie filmu wyrazili chęć przyjścia do biblioteki, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami po obejrzanych filmach ("Mój Rower", "Róża", "Jesteś bogiem" "Obława") i spotkaniach ze znanymi postciami świata filmu (Artur Żmijewski, Marcin Krzyształowicz, Zbigniew Zamachowski) .

Chcąc przybliżyć Seniorom ideę festiwalu świebodzicka biblioteka skontaktowała się z firmą stajko film- organizatorem tego przedsięwzięcia. Ku naszej uciesze, dyrektor i pomysłodawca tej wielkiej imprezy, pan Stanisław Dziernirejko zaoferował, iż osobiście może opowiedzieć o genezie Festiwalu Reżyserii Filmowej, a tym samym stać się gościem w czwartkowe popołudnie 13.06.13 r.

Stanisław Dzierniejko przez 25 lat był dyrektorem kina na dworcu we Wrocławiu. W 2007 r. "Dworcowe" uległo likwidacji, a już w 2008 r z inicjatywy naszego gościa doszło do zorganizowania 1. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Dzięki spotkaniu nadarzyła się okazja, by dowiedzieć się w jaki sposób powstała świdnicka impreza, jak wybiera się konkursowe filmy, kto decyduje o nagrodzie głównej dla reżysera za całokaształt twórczości oraz jak zostaje nawiązywana współpraca z gwiazdami aktorskimi, które rokrocznie zaszczycają swoją obecnością Świdnicę.

Miła atmosfera, możliwość podzielenia się własnymi odczuciami po festiwalu, a także rozmowa z tak znakomitym gościem sprawiły, że zebranie Seniorów zyskało nową jakość. To już nie tylko towarzyskie pogaduchy, przy kawie i herbacie, ale przede wszystkim, dzięki znaczącej postaci, jaką jest niewątpliwie pan Stanisław Dzierniejko spotkania zyskały wymiar artystyczno-edukacyjno- kulturalny.