SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ NA 6. FESTIWALU REŻYSERII FILMOWEJ W ŚWIDNICY

Na 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, który odbył się w dniach 1.06.- 06.06.3013 r. nie mogło zabraknąć najaktywniejszych Seniorów, czytelników oraz sympatyków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. Stało się to za sprawą naszej instytucji, która zapewniła możliwość uczestnictwa w tym wielkim i ważnym wydarzeniu kulturalnym, wręczając wejściówki na wybrane filmy i spotkania z twórcami.

W ciągu sześciu dni pokazano mnóstwo projekcji filmowych, arcydzieł kina światowego i rodzimego w reżyserii Alfreda Hitchocka, Federico Felliniego. Clina Eastwooda, Wojciecha Hasa, Władysława Pasikowskiego czy Wojciech Smarzowskiego oraz wielu innych uznanych sław.

Czytelnicy MBP w Świebodzicach mieli możliwość obejrzenia czterech konkursowych filmów: "Mojego roweru" w reż. Piotra Trzaskalskiego, "Róży" Wojciecha Smarzowskiego, "Jesteś bogiem" Leszka Dawida i "Obławę" Marcina Krzyształowicza oraz wzięcia udziału w spotkaniach z Arturem Żmijewskim i Zbigniewem Zamachowskim.

6. Festiwal Reżyserii Filmowej to impreza przeprowadzona z dużym rozmachem, prawdziwa uczta dla ducha oraz możliwość obcowania z WIELKIM KINEM, tym bardziej cieszyło to, że nie zabrakło na niej czytelników MBP w Świebodzicach z Seniorami na czele.