Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2013 - BEATA OSTROWICKA
11.06.2013 r.

W dniach 5 -8 czerwca 2013 roku odbyły się X Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. W tym roku przebiegały pod hasłem „Podróże z Tuwimem”. Cała impreza jak zwykle była doskonale przygotowana. Organizatorzy zadbali o materiały reklamowe, które za pośrednictwem biblioteki dziecięcej trafiły do placówek kulturalno – oświatowych w mieście. W spotkaniu uczestniczyło 80 uczniów ze świebodzickich szkół podstawowych.

To już 10 raz pisarze, ilustratorzy, wydawcy książek i bibliotekarze przejechali po dolnośląskich drogach prawie 30 tysięcy kilometrów, aby odwiedzić biblioteki, duże, średnie i te całkiem małe, a przede wszystkim, aby spotkać się z czytelnikami. Autorzy opowiadali dzieciom o swojej pracy, przedstawiali bohaterów swoich książek oraz odpowiadali na mnóstwo zadawanych pytań.

7 czerwca 2013 roku nasz świebodzicki Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej miał szczęście po raz drugi gościć autorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Beatę Ostrowicką, która urodziła się i mieszka w Krakowie. Ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale swoje życie związała z pisarstwem. Dużą zaletą utworów Beaty Ostrowickiej jest humor, nie pozwalająca się nudzić czytelnikowi wartka akcja i fantazja. Jej książki są wartościowe również ze względu na tematykę, bardzo często porusza w nich temat tolerancji i prawdziwej przyjaźni.

Pani Beata nawiązała wspaniały kontakt z młodymi czytelnikami. Odpowiadała na pytania, ale również zadawała je dzieciom. Ten dialog z autorką sprawił, że atmosfera była bardzo ciepła. Dzieci chętnie nadawały imiona przywiezionym przez autorkę „stworkom”, prześcigając się w pomysłach. Na zakończenie Pani Beata Ostrowicka podpisywała swoje książki, które można było na spotkaniu zakupić . Autografy otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.

Alicja Głąb , Ewa Tadeuszak