Konkurs na krótkie opowiadanie o zwierzątku
22.05.2013 r.

Wszystkie dzieci marzą o swoim własnym zwierzątku, psie, kocie lub chociażby o rybce akwariowej. Posiadanie własnego pupila wiąże się z wieloma obowiązkami, dlatego rodzice zawsze proszą dzieci o dokładne przemyślenie swojej decyzji. Często bowiem się zdarza, że kotek ,czy piesek znudzi się małemu właścicielowi i trafia do schroniska. Zwierzęta bardzo boleśnie odczuwają rozstanie z domem i swoim panem.

W ostatnim czasie ukazało się wiele książek Holly Webb ,które opowiadają o różnych przygodach naszych czworonożnych przyjaciół. Książki te stały się dla Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach inspiracją do zorganizowania konkursu literackiego dla klas 4-6 na: „ Krótkie opowiadanie o zwierzątku.”

Na konkurs wpłynęło 60 prac. Bardzo trudno było wybrać 10 najciekawszych, bo wszystkie opowiadania urzekały pomysłem, uczuciem i wielką wrażliwością.

Zwycięzcy konkursu 22.05.2013 otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę :
Dominika Ciechowska kl. IV b Szk.2, Aleksandra Woźniak kl. V c Szk.3, Dawid Piotrowski kl.V a Szk.3 , Dawid Zaręba kl.IV a Szk.3, Anna Rajca kl.VIb Szk.3,Wojciech Melańczuk kl .IV a Szk.3 Kinga Dembna kl. IVa Szk.3, Hubert Ciupa kl. IV a Szk.3, Klaudia Chmielewska kl.Vb Szk.3, Przemysław Kużmiński kl IV a Szk.3
Pozostałym uczestnikom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy, aby marzenie o swoim zwierzątku się spełniło, zaś te dzieci, które już mają swojego pupila otoczyły go należytą opieką. Bo zwierzęta to nasi serdeczni przyjaciele.

Alicja Głąb , Ewa Tadeuszak