BIBLIOTEKA DZIECIĘCA OGŁASZA:
17.04.2013 r.

1. KONKURS LITERACKI
Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy ogłasza konkurs literacki dla klas 4-6 , na krótkie opowiadanie o zwierzątku. Pomocne mogą być książki Holly Webb, które są dostępne w bibliotece. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału .Najciekawsze prace będą nagrodzone i wysłane do wydawnictwa ,które może nawet je opublikuje. Prosimy o dostarczenie opowiadań do biblioteki dziecięcej do 06.05.2013r. Prace muszą być podpisane: imię i nazwisko, klasa, szkoła oraz opiekun.

2. KONKURS NA HASŁO
Ogłaszamy również konkurs na hasło ,które będzie reklamą książek Krzysztofa Petka, ma ono zachęcić dzieci i młodzież do czytania powieści autora. Mamy nadzieje , że uczniowie wykażą się pomysłowością. Hasła trafią do pisarza, a zwycięzcy najciekawszych być może będą mogli otrzymać książkę z imienną dedykacją autora ,a nawet spotkać się z nim osobiście w bibliotece na spotkaniu autorskim. Biblioteka posiada powieści K. Petka w swoim księgozbiorze. Zachęcamy wszystkich do udziału. Konkurs trwa do końca maja.

3. KONKURS
Jesteś uczniem klasy pierwszej, drugiej lub trzeciej? Przeczytaj książkę A.Tyszki pt.” Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach” i weź udział w naszym konkursie. Zosia, tytułowa bohaterka książki ma swój sposób na beznadziejne sytuacje i przypadki: magiczne powiedzonka - zakleństwa . Wymyśl zakleństwo , które pomoże się zmienić Arusiowi , chłopcu poznanemu przez Zosię na wakacjach. Książki dostępne w bibliotece. Pomysły zbieramy do końca czerwca ,a rozwiązanie konkursu będzie we wrześniu.