KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ 2012
14.11.2012 r.

Przez szesnaście lat organizatorem Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej był Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, a Oddział Dziecięcy w Świebodzicach uczestniczył w nim już przez osiem lat. Toteż wielki był nasz żal, gdy okazało się , że Jaworzyna zrezygnowała z organizowania konkursu.

Zwróciliśmy się do nich z pytaniem, czy możemy zorganizować konkurs u nas. Na co uzyskaliśmy zgodę z czego ogromnie się cieszymy ponieważ impreza ta stała się dobrą tradycją i na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Bibliotekę Dziecięcą. Dowodem na to było duże zainteresowanie nauczycieli i uczniów, którzy już dużo wcześniej przygotowywali recytacje i zwracali się do nas z zapytaniem kiedy odbędzie się konkurs.

08 listopada 2012 roku Oddział Dziecięcy w Świebodzicach już po raz dziewiąty przeprowadził eliminacje miejskie do Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się aż 65 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych : Kategoria I szkoły podstawowe, II kategoria gimnazja, III kategoria szkoły średnie. Każdy z uczestników konkursu recytował jeden utwór o tematyce religijnej. Utalentowani muzycznie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie poezji śpiewanej.
Jury w składzie : Małgorzata Nosal nauczyciel, Joanna Lis teolog, oraz Ksiądz Mateusz Pawlica wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe.

RECYTACJE

I kategoria wiekowa :

Natalia Moskwa, Martyna Górka Szk. Podstwowa Nr 2
Oliwia Pacura Szk. Podstawowa Nr 3

Wyróżnienie : Oliwia Andrasz Szk. Podstawowa Nr 4

II kategoria wiekowa :

Karolina Szwarc, Agata Wróbel, Wiktoria Pilipionek Gimnazjum Nr1
Aleksandra Ciesielska Gimnazjum Nr 2

III kategoria wiekowa :

Beata Mitura, Dominika Sikorska, Radosław Bednarski Liceum Ogólnokształcące

POEZJA ŚPIEWANA

Joanna Krupa, Ewelina Jusiel, Paulina Dąbrowska, Adam Budziak Liceum Ogólnokształcące
Klaudia Kargol, Patrycja Apołenis Gimnazjum Nr 1

Wyróżnienie: Iga Luchowska, Adam Chlebowski Szk. Podstawowa Nr 3

Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom, którzy czuwali nad wyborem repertuaru oraz nad piękną recytacją swoich podopiecznych.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy MBP