AKTUALNOŚCI

 

 

20 tys. zł dla biblioteki
30.10.2012 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy zł na zakup komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego. Dotacja została przyznana przez Instytut Książki, w ramach programu Kraszewski.

Komputery dla bibliotek. Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki projektowi napisanemu przez pracowników biblioteki, pn. Biblioteka blisko książek, blisko ludzi, blisko świata, który to projekt otrzymał maksymalną wysokość dotacji, o jaką można było się starać.

- Sprzęt elektroniczny zakupiony w ramach tego programu poprawi jakość usług świadczonych przez bibliotekę. Zwiększy się liczba komputerów użytkowanych przez czytelników, będą oni mieli również możliwość drukowania w kolorze i w formacie A3. Biblioteka jest jedynym miejscem w Świebodzicach, gdzie można bezpłatnie skorzystać z Internetu również za pomocą usługi wi-fi - mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor MBP.

Przypomnijmy, że biblioteka otrzymała również dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek w wys. 9300 zł, co zwiększyło ilość woluminów zakupionych w tym roku przez bibliotekę.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •