AKTUALNOŚCI

 

 

Millennium znów na czele
13.06.2012 r.

Nie było zaskoczenia wynikami konkursu czytelniczego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach, w miesiącu maju. Najwięcej głosów otrzymała trylogia kryminalna Millennium Stiega Larssona (Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet; Dziewczyna, która igrała z ogniem; Zamek z piasku, który runął). Wydana już po śmierci Larssona trylogia, której każdy z tomów liczy ponad siedemset stron, od kilku już lat utrzymuje się w czołówce bestsellerów czytelniczych, co świadczy o tym, że inteligentna intryga kryminalna, wyrazista para bohaterów oraz dobrze opowiedziana fabuła to sprawdzone sposoby na czytelniczy hit.

Wśród pozostałych książek wyróżnionych przez czytelników znalazły się Fannie Flag Smażone zielone pomidory oraz Znów mnie pokochaj Anny Siwek i Piąta Góra Paulo Coelho.

W roli sierotki Marysi, losującej nagrody dla uczestników konkursu wystąpiła Oliwia Kończewska, uczennica I klasy, szkoły podstawowej nr 3, w towarzystwie mamy i uroczego dziesięciomiesięcznego braciszka Szymona. Laureatkami konkursu zostały: Grażyna Baltadzi, Teresa Wójtowicz oraz Małgorzata Ujma, a wśród wyróżnionych znalazły się Halina Koncewicz, Krystyna Mikoda i Marta Kołakowska. Wręczenie nagród odbędzie się 21 czerwca 2012 roku.

 

   

   

   

   

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •