AKTUALNOŚCI

 

 

BEZPIECZNY INTERNET
24.04.2012 r.

Internet jest miejscem gdzie można znaleźć różne formy twórczego działania, takie jak: fotografie, grafiki, muzykę, filmy czy treści ujęte w artykuły, blogi i wpisy na forum. Warto wiedzieć w jaki sposób można z nich korzystać nie naruszając praw autorskich, ponieważ każdemu z tych dzieł przysługuje ochrona prawna. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach rozpoczęła cykl spotkań z młodzieżą na temat "Bezpieczeństwa w internecie".
W dniu 23.04.12 odbyło się spotkanie z młodzieżą Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach , a tematem zajęć było "Co jest dozwolone, co ryzykowne, a co nielegalne w internecie". 

Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się m. in. czy film który ściągają z internetu jest udostępniony zgodnie z prawem i czy można zgrać muzykę na domowy komputer. Młodzież zapoznała się również z trzema kreskówkami z cyklu "Owce w Sieci", których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, telefonów komórkowych i innych technologii. 

Tematy pokazanych kreskówek to :

  • " Bekanie "- Internet zawsze pamięta o naszych błędach z przeszłości,
  • " Tajemniczy przyjaciel " - uwodzenia przez Internet - grooming,
  • " Bez kożuszka "- publikacja nagich zdjęć i nagrań w Internecie

Na zakończenie zajęć odbyło się małe podsumowanie zdobytych wiadomości w formie quizu, którego uczestnicy otrzymali nagrody.

Agnieszka Konieczna, Alicja Głąb
Miejska Biblioteka Publiczna
w Świebodzicach

   
 
   

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •