Spotkanie autorskie z Wojciechem Klasem
06.03.2012 r.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Klasem, współautorem książki Kościelscy ród, fundacja, nagroda, które odbędzie się dnia 15 marca 2012 roku w Oddziale Dziecięcym Biblioteki o godzinie 17.00. Na spotkaniu będzie można kupić książkę z autografem autora w cenie 30 zł.

Książka Wojciecha Klasa i Jana Zielińskiego przedstawia dzieje rodu Kościelskich herbu Ogończyk, wielkopolskiej rodziny: światłej, przedsiębiorczej i mającej wielkie zasługi i sukcesy w polskim krajobrazie literackim. Kościelscy byli założycielami Fundacji im. Kościelskich, która przyznaje jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. Przez kilkadziesiąt lat działalności Fundacji, nagrodę otrzymało wielu wybitnych pisarzy polskich, nie wyłączając noblistów.

Warto poznać zarówno dzieje tej rodziny jak i początki Fundacji i przyznawania nagrody im. Kościelskich.

Z A P R A S Z A M Y

Wojciech Klas (zdjęcie ze zbiorów autora)