AKTUALNO列I

„名IEBODZICE 2011”

13.01.2012 r.

60 rocznica powstania Sekcji M這dzie穎wej Polskiego Zwi您ku Filatelist闚
w 安iebodzicach sta豉 si doskona陰 okazj do zorganizowania Krajowej Wystawy Literatury Filatelistycznej „安iebodzice 2011”. Tego zadania podj掖 si Polski Zwi您ek Filatelist闚 aktyw Ko豉 Nr 1 im. Pionier闚 安iebodzickiej Filatelistyki.

Z okazji wystawy organizatorzy wydali Katalog Wystawy, medal, dwie koperty, dwa datowniki okoliczno軼iowe oraz wydawnictwa: „Bibliografia historii poczty i filatelistyki w 安iebodzicach” i „Obrazki z Krajowej Wystawy Filatelistycznej 安iebodzice 2011”.

Wystaw mo積a by這 ogl康a w dniach 4 – 20 listopada 2011 roku u lokalu Oddzia逝 Dzieci璚ego Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wolno軼i 23. Na wystawie zaprezentowany zosta imponuj帷y zbi鏎 wydawnictw filatelistycznych, jak r闚nie znaczk闚, kart pocztowych, medali oraz statuetek Nike przyznawanych za wybitne osi庵ni璚ia w filatelistyce.
Na podziw i uznanie zas逝guje profesjonalizm, ogromna pasja, jak r闚nie wiedza, kt鏎 filateli軼i pragn瘭i podzieli si z odwiedzaj帷ymi wystaw uczniami ze 安ietlicy 字odowiskowej, Szko造 Podstawowej Nr 3, Gimnazjum Nr 1 oraz Liceum Og鏊nokszta販帷ego. Podczas zwiedzania wystawy okaza這 si, 瞠 wielu uczni闚 ma w domu klasery ze znaczkami, kt鏎e kolekcjonowali ich rodzice czy dziadkowie. Warto by這by kontynuowa to szlachetne hobby, kt鏎e nie tylko kszta販i, rozwija, ale r闚nie pozwala pozna i zaprzyja幡i si ze wspania造mi lud幟i, kt鏎ych pasj jest filatelistyka. 安iebodzickie Ko這 Filatelist闚 serdecznie zaprasza.

Alicja G陰b, Ewa Tadeuszak
Oddzia Dzieci璚y