XVI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ 2011
13.01.2012 r.

Dnia 13 października 2011 roku Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach już po raz ósmy zorganizował eliminacje gminne do XVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, którego organizatorem jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

Z uwagi na trwający w tym czasie remont biblioteki, przesłuchanie recytatorów odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Udział w konkursie wzięło 70 uczniów ze świebodzickich szkół podstawowych, gimnazjów i liceum.
Komisja konkursowa w składzie : Pani Irena Horbaczewska, Pani Małgorzata Nosal i Pani Małgorzata Chojda-Ozga, tradycyjnie już wyłoniła z każdej kategorii wiekowej po trzech zwycięzców, którzy reprezentowali Świebodzice na eliminacjach powiatowych w Jaworzynie Śląskiej.

RECYTACJA
I kategoria wiekowa
Aleksandra Mazurkiewicz ucz. kl.VI c Szk.Nr 2 opiekun Pani Małgorzata Krzan
Agata Wróbel ucz. kl.VI a Szk.Nr 3 opiekun Pani Agnieszka Pelc
Joanna Mirowska ucz.kl.VI Szk. Nr 4 opiekun Pani Dorota Gaboń-Bochenek
II kategoria wiekowa
Karolina Dziakowicz ucz kl.III d Gimnazjum Nr 1 opiekun Pani Elwira Kirklo-Rusek
Martyna Czuryło ucz.kl.II Gimnazjum Nr 2 opiekun Pani Małgorzata Chojda-Ozga
Julia Kapała ucz.kl.II Gimnazjum Nr 2 opiekun Pani Halina Serafin
III kategoria wiekowa
Beata Mitura ucz.kl.II LO opiekun uczennic liceum Ks. Mateusz Pawlica
Dominika Sikorska ucz.kl.II c LO
Karolina Lewicka ucz. kl.Ia LO

POEZJA ŚPIEWANA
Adam Chlebowski ucz.kl.IV c Szk. Nr 3 opiekun Agnieszka Pelc
Alicja Szczerba, Anna Tryk kl.II Gimnazjum Nr 2 opiekun Małgorzata Chojda-Ozga
Zespół ECHO (w składzie:Wiktoria Smędra, Kornelia Magiera, Alicja Ochman, Patrycja Skałecka,Natalia Kubiszewska, Wiktora Socha, Alicja Zyska, Anna Filipczyk, Klaudia Wysoczańska) ucz. kl.IV-VI Zespół Szkół Integracyjnych Ciernie opiekun Pani Alicja Banaszak

Na ELIMINACJACH POWIATOWYCH (26,27,28 listopad 2011 rok)w Jaworzynie Śląskiej
w II kategorii wiekowej Recytacja
II miejsce zajęła Karolina Dziakowicz
natomiast III kategorii wiekowej
I miejsce zajęła Beata Mitura
II miejsce Dominika Sikorska
Poezja śpiewana
III miejsce Klaudia Wysoczańska z zespołu ECHO

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI Jaworzynie Śląskiej ( 02,03,04 listopad 2011 rok) zakończył się sukcesem DOMINIKI SIKORSKIEJ, która zajęła II miejsce i KLAUDII WYSOCZAŃSKIEJ,
która została wyróżniona za piękny śpiew.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim recytatorom oraz ich opiekunom.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy