ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
marzec – czerwiec 2011

15.06.2011 r.

Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach w każdy wtorek od marca od czerwca 2011 roku organizował zajęcia dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. W sumie odbyło się 11 spotkań, w których uczestniczyło 24 dzieci. Każde spotkanie przebiegało pod innym hasłem. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od ogólnej informacji o bibliotece i zapoznaniu się z jej księgozbiorem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki tradycyjne, ale były zachwycone książeczkami, które służą nie tylko do czytania, ale również do zabawy.

Przy okazji mogły poznać bajki najbardziej znanych bajkopisarzy Andersena i Braci Grimm. Następnie wraz bajkowymi bohaterami Koziołkiem Matołkiem i Pyzą wędrowały po Polsce, po krajach europejskich i siedmiu kontynentach. Dowiedziały się jakie poszczególne narody budują domy oraz jakie ludzie wykonują zawody. Poznały ptaki zwiastujące wiosnę, a także jak należy się opiekować swoim ulubionym zwierzątkiem. Na ostatnie spotkanie przed wakacjami dla dzieci przygotowane zostały zagadki, kolorowanki i niespodzianka. Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy