TEATRALNIE RAZ JESZCZE....
Nagrody dla najmłodszych czytelników rozdane

14.06.2011 r.

Tym razem mieliśmy okazję podziwiać aktorskie popisy uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, którzy pod kierunkiem Pani Eulalii Jennings przygotowali Czerwonego Kapturka wg Jana Brzechwy. Dzieci świetnie wczuły się w grane przez siebie role, w czym pomogły im kolorowe, piękne stroje oraz wdzięczna publiczność - przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 Niezapominajka. Było to kolejne spotkanie podsumowujące trwającą od października 2010 do czerwca 2011 edukację czytelniczą W Krainie Książki.

08 czerwca 2011 roku po obejrzeniu świetnie przygotowanego spektaklu nagrodzonego gromkimi brawami, przedszkolaki które zapisały się do biblioteki otrzymały nagrody książkowe.

Ogółem nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach otrzymało 126 dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, Publicznego Przedszkola Nr 3 z grupą żłobkową Niezapominajka, Przedszkola Prywatnego Koniczynka jak również uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej Nr 4.
Prowadzona już czwarty rok we wszystkich świebodzickich przedszkolach akcja przynosi bibliotece i dzieciom wymierne korzyści. Biblioteka zyskuje nowych, małych czytelników, natomiast dzieci zapoznają się z biblioteką i jej bogatym księgozbiorem oraz uczą się samodzielności w wyborze lektury. Akcja W Krainie Książki ma jeszcze jeden cel, a mianowicie zdopingować rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom. Wiemy z doświadczenia, że głośne czytanie pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować dziecięcą osobowość.

W książce dziecko znajduje bajkowego bohatera, z którym może się identyfikować, może wspólnie z nim pokonywać swój strach, gniew, nieśmiałość. Dzięki ulubionym bohaterom dziecko lepiej radzi sobie w realnym świecie. Kochani Rodzice nie dziwcie się, że dzieci po raz dziesiąty proszą , aby przeczytać im tę samą bajkę, przeczytajcie ją jeszcze raz, widocznie ta właśnie bajeczka dobrze na dziecko działa . My też ulubioną melodię słuchamy nieskończoną ilość razy i nikogo to nie dziwi, może jedynie sąsiadów, którzy nie podzielają naszego muzycznego gustu.

Czytajmy dzieciom książki, zastosujmy się do rady znanej poetki Pani Wandy Chotomskiej, która będąc w Świebodzicach na spotkaniu autorskim do kroniki bibliotecznej wpisała bardzo piękny wierszyk:

„ Czytajmy dzieciom książki,
podróże po literaturze