TEATRALNA CZWÓRKA
07.06.2011 r.

Czytelnikom biblioteki tak spodobały się aktorskie popisy uczniów klasy II b wychowanków Pani Wiolety Dziedzińskiej, którzy 29 kwietnia 2011 roku zaprezentowali nam „Morskie opowieści”, że nie pozostało nic innego jak zaprosić na „deski bibliotecznej sceny” pozostałych młodych artystów ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

Jako pierwszy 30 maja 2011 roku wystąpił kierowany przez Panią Izabelę Świtaj Kabaret „Palma”złożony z uczniów kl II a, w wykonaniu których obejrzeliśmy Królewnę Śmieszkę i Kopciuszka. Zmiana imienia Królewny nie jest przypadkowa. Śmieszka miała nieco inną przygodę niż znana wszystkim Królewna Śnieżka, otóż zjadła jabłko, które było brudne. Uratował ją królewicz - doskonale przygotowany ratownik medyczny, który zastosował jej masaż serca i sztuczne oddychanie, oczywiście wcześniej zadzwonił pod numer 112. Jak łatwo się domyślić bajka skończyła się dobrze, bo Królewna Śmieszka obiecała wszystkim, że zawsze już będzie jadła tylko umyte owoce.

Kopciuszek natomiast tak jak w znanej wszystkim bajce otrzymał od wróżki piękne stroje, ale ...nie umył nóg. I był problem, bo jak założyć pantofelek na brudną nóżkę nawet jeśli na nią idealnie pasuje ? Kopciuszek również postanawia zerwać z brudem, a nagrodą jest wspaniały bal i oczywiście piękny książę.

Zaproszone na występ przedszkolaki z Przedszkola Prywatnego Koniczynka z zapartym tchem śledziły losy bajkowych bohaterów. Na zakończenie spotkania nastąpiło podsumowanie edukacji czytelniczej W Krainie Książki 2010-2011 i mali czytelnicy z przedszkola otrzymali nagrody książkowe.

Następny występ 06 czerwca 2011 roku przygotowała Pani Wiesława Grochowska wraz z uczniami klasy III b. Był to mały spektakl pantomimy. „ Calineczka” znana bajka Andersena w wykonaniu małych aktorów bardzo podobała się publiczności - uczniom klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Ta znana bajka Andersena w wersji bez słów, ale z tańcem i piękną muzyką poważną między innymi Piotra Czajkowskiego przemówiła do wszystkich. Całość uzupełniły niezwykle pomysłowe, kolorowe i fantazyjne stroje które dodały uroku mały artystom.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy