MAGICZNY KLUCZ I ZACZAROWANY LAS
17.05.2011 r.

Dnia 12 maja 2011 roku Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach gościł już po raz drugi Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. W tym roku uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych Nr 4 i Nr 3 obejrzeli spektakl pt. „Magiczny klucz i zaczarowany las” niezwykłą opowieść o poszukiwaniu samego siebie, zrozumienia i przyjaciół.

Bohaterem tej magicznej opowieści jest Frycek (Anna Nowak), który marzy o znalezieniu bratniej duszy. Pewnego dnia spotyka Lenę (Magdalena Sitko) – piękną Elfkę, Strażniczkę Zaczarowanego Lasu. Lena jest załamana, gdyż zgubiła Magiczny Klucz do serca Lasu, za który jest odpowiedzialna. Utrata klucza wiąże się z groźnymi konsekwencjami: drzewa zaczną rosnąć korzeniami do góry, ptaki latać do tyłu, a kwiaty przestaną roztaczać piękną woń. Wszystko to może się zdarzyć, jeżeli klucz wpadnie w ręce Złej Czarownicy. Nic więc dziwnego, że zrozpaczona Lena przyjmuje pomoc Frycka i razem wyruszają na poszukiwanie Zaczarowanego Klucza. Cała historia kończy się dobrze, bo jak w każdej baśni, tak i w tej dobro i szczere serce zwycięża.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy