PIRACI W BIBLIOTECE
09.05.2011 r.

Zapachniało morską bryzą, zaszumiało morze i statek z czarną banderą wyruszył w rejs z marynarzami, piratami i oczywiście kapitanem, który na wszystko miał baczne oko. W dzienniku pokładowym zanotowano dzień 29 kwiecień 2010 rok Biblioteka Dziecięca w Świebodzicach.

Zarówno załoga mieniąca się bogactwem osobowości jak i pełne przygód życie na statku zauroczyło wszystkich. Żeglując trzeba niestety wykonywać również prozaiczne czynności jak chociażby gotowanie, czy szorowanie pokładu, ale gdy pracuje się przy wtórze morskich piosenek wszystko robi się z przyjemnością.

Na montaż poetycki „Morskie opowieści”, które przygotowała pani Wioleta Dziedzińska złożyły się wiersze o tematyce morskiej, piosenki marynarskie – szanty, przeplatane wesołymi zawołaniami wilków morskich. Występ uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej Nr 4 bardzo podobał się zaproszonym gościom - przedszkolakom z Prywatnego Przedszkola Koniczynka oraz uczniom kl. I b Szkoły Podstawowej Nr 3 (ogółem 50 dzieci). Wszyscy śpiewali, z radością przemierzali bezkresne oceany i z nadzieją witali dalekie lądy. Ahoj przygodo!

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy