AKTUALNOŚCI

 

 

"76 tygodni egzotycznej przygody".
"523 dni trampingiem."
"Przygody za grosz".

11.02.2011 r.

W dniu 3 marca 2011roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach odbyło się spotkanie z Tomaszem Nasiółkowskim, meteorologiem, przewodnikiem górskim, pilotem wycieczek, podróżnikiem. Tematem spotkania było 523 dni podróży po Azji.

Swoją relację multimedialną pan Tomasz rozpoczął wyjaśnieniem pojęć związanych z trampingiem, oraz jego zasadami. TRAMPING- to podróż po całym świecie za przysłowiowy grosz, w potocznym znaczeniu słowo to oznacza autostopowicza, włóczykija podróżującego po kraju autostopem oraz wszelkimi dostępnymi lokalnymi środkami transportu. Dzięki właśnie tym środkom transportu, oraz korzystaniu z klubów Couch Surfing, oraz Hospitality Club, nasz gość w ciągu 1,5 rocznej podróży przemierzył około 100 tysięcy kilometrów po Azji, a dzienne utrzymanie kosztowało go przeciętnie 30 złoty.

Tak długotrwała przygoda zaowocowała poznaniem zwyczajów i zachowań tubylców, a także smaków lokalnych potraw. Jednym z "rarytasów", którym nasz gość się delektował - jak powiedział pierwszy i ostatni raz w życiu - był szaszłyk z owadów i jajko na twardo, w środku którego znajdowało się ugotowane pisklę.

Obok barwnych relacji wzbogaconych ciekawymi slajdami w przekazie pana Tomasza znalazły się różne ciekawostki między innymi o najpiękniejszych ręcznie malowanych ciężarówkach, które można spotkać w Pakistanie. A najsympatyczniejsi kierowcy są w Turcji. Uliczni dentyści, czyściciele uszu i wróżbici to najczęściej spotykane zawody uliczne w Indiach.
W zwiedzanych krajach pokazał miejsca, które go najbardziej urzekły i o których będzie długo pamiętał

Egzotyczna muzyka, oraz unosząca się woń kadzidełek dopełniły atmosfery i klimatu tego spotkania.

   

   

   

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •