CZY TA PŁYTA GRA ?
WYSTAWA PRAC DZIECI Z KÓŁKA PLASTYCZNEGO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR4

11.02.2011 r.

Od wielu lat bibliotekę dziecięcą zdobią piękne prace wykonane przez uczniów z Kółka Plastycznego działającego przy szkole Nr 4. Uzdolnionymi plastycznie dziećmi opiekuje się Pani Wioletta Dziedzińska. Pod jej kierunkiem powstają przepiękne prace, które nie tylko zachwycają czytelników smakiem i pomysłowością, ale są również inspiracją twórczą dla nauczycieli i uczniów.

Ogromne zainteresowanie wzbudza wystawa, którą aktualnie można obejrzeć w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wolności 23. Kompozycje są bardzo ciekawe mają też oryginalne tytuły np. Księżycowa dziewczyna, Miłośnik reggae, Zaćwierkane ptaki.

Na pracach pojawia się jeden wspólny element - płyty CD. Okazuje się, że płyt można nie tylko słuchać, ale na ich bazie z dodatkiem bibuły, koronek, pomponów, rurek od soków, kolorowych piórek stworzyć fantastyczne prace.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiolettcie Dziedzińskiej za wieloletnią owocną współpracę. Gratulujemy zapału i ciekawych pomysłów. Mamy nadzieję,że będziemy mieli okazję jeszcze nie raz zaprezentować czytelnikom biblioteki ciekawe prace dzieci z Kółka Plastycznego.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy