JUBILEUSZOWE ZAKŁADKI
16.11.2010 r.

Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach w maju 2010 roku zaprosił uczniów  klas I - VI szkół podstawowych oraz uczniów klas i I-III szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym na zakładkę do książki. Konkurs ogłoszony został z okazji przypadającego w październiku jubileuszu 60 lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach.

W odpowiedzi na zaproszenie wpłynęło 68 prac - zakładek, które zawierały zgodnie z życzeniem organizatorów elementy graficzne kojarzące się z książką, biblioteką i czytelnictwem. Komisja konkursowa w skład której weszli czytelnicy należący do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach, wybrała najciekawsze projekty zakładek. Zostały one wydrukowane i teraz są doskonałą reklamą biblioteki oraz służą czytelnikom ( na drugiej stronie zakładki jest informacja o bibliotece: adres, godziny otwarcia, telefon).

Zwycięzcami konkursu zostali: Marcelina Cichanowska, Jakub Woliński i Bartosz Mróz. Dla młodych plastyków piękne nagrody książkowe ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dzieciecy