XV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ 2010
SUKCES PO RAZ SIÓDMY - FINAŁ
02.11.2010 r.

Finał Dolnośląski XV Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej został rozstrzygnięty.
W dniach 27-29 października 2010 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego jeszcze raz zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Z radością informujemy, że po raz siódmy młodzi świebodziczanie odnieśli wielki sukces.

W I kategorii wiekowej - recytacja
II miejsce zajęła Julia Byra z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych z Cierni , którą przygotowała Pani Justyna Gąsior.

W konkurencji poezji śpiewanej:
I miejsce zajęły Anna Lewandowska (śpiew) i Kinga Ostafin (akompaniament - skrzypce) z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Opiekunem licealistek jest Pani Ewa Baszak-Grochowska.

II miejsce zdobył Zespół Echo w składzie :Julia Byra, Anna Filipczyk, Kornelia Magiera, Natalia
Kubiszewska, Alicja Ochman, Klaudia Zyska, Patrycja Skałecka. Wokalistki są uczennicami Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych z Cierni, a ich opiekunem jest Pani Alicja Banaszak.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim recytatorom oraz ich opiekunom za dobre chęci, zapał, oraz trud włożony w wybór i opanowanie pamięciowe przepięknych, zawierających głębokie przesłanie tekstów. Podziwiamy entuzjazm, odwagę i elegancję jaką dzieci i młodzież prezentowały deklamując wybrane utwory. Dziękujemy opiekunom, którzy dokładają starań, aby kolejne talenty wyfruwały spod ich skrzydeł.

Już po raz siódmy Biblioteka Dziecięca w Świebodzicach organizuje eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla uczniów świebodzickich szkół. Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa recytatorów, którzy odkrywają piękno poezji, w której wiarę, zwątpienie, bunt, miłość, nienawiść, ból odejścia od Boga i radosne z Nim spotkanie poeci zamykają w słowach. Muzyka sprawia, że strofy wierszy brzmią jeszcze piękniej i jeszcze bardziej poruszają czułe struny naszego serca. Są to niezapomniane wrażenia, prawdziwa uczta duchowa, w której mamy szczęście uczestniczyć. Dziękujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Odział Dziecięcy