DO KRAINY KSIĄŻKI WĘDRUJĄ DZIECI

24.06.2010 r.

Edukacja czytelnicza
WRZESIEŃ 2009 - CZERWIEC 2010

Już trzeci rok Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach z powodzeniem realizuje edukację czytelniczą W KRAINIE KSIĄŻKI, którą objęte zostały wszystkie dzieci ze świebodzickich przedszkoli ( Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im Jana Pawła II, Przedszkole Nr 3 Niezapominajka, oraz Prywatne Przedszkole Koniczynka). Tradycyjnie już raz w miesiącu spotykamy się w bibliotece, lub przedszkolu aby czytać bajki, ponieważ głęboko wierzymy, że miłość do książek zaszczepiona we wczesnym dzieciństwie przetrwa i w przyszłości zaowocuje wieloma sukcesami.

Zależy nam również bardzo, aby biblioteka zawsze kojarzyła się dzieciom jako miejsce ciepłe, przyjazne, w którym każde z nich jest oczekiwane i akceptowane. Nasi milusińscy, którzy korzystają z biblioteki mają zapewniony bogaty wybór pięknych książeczek, które można wypożyczyć do domu. Dużo emocji wywołują karty czytelnicze. Dzieci otrzymują je w chwili zapisania się do biblioteki i za każde indywidualne przyjście otrzymują kolorowe pieczątki.

Wszystkie podjęte działania bibliotekarek spotkały się z aprobatą dzieci, rodziców i pań wychowawczyń, oraz przyniosły wymierne efekty w postaci większej liczby małych czytelników. Ogółem latach 2009 - 2010 zapisało się 150 przedszkolaków. Za wzorowe czytelnictwo dzieci otrzymały nagrody - książeczki ufundowane przez Oddział Dziecięcy MBP.

Rozdanie nagród odbyło się w 10, 14 i 17 czerwca 2010 roku. Dziękujemy serdecznie dzieciom i paniom wychowawczyniom za całoroczna miłą współpracę oraz piękne kwiaty. Od września znów wyruszymy wspólnie do Krainy Książki. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy