I NAGRODA dla Zofii Dal Canton w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim” Przyjaciele z Breslau”
14.06.2010 r.

Ponieważ mieliśmy przyjemność 13 stycznia 2010 roku gościć w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach Adama Seredyńskiego dwunastoletniego autora książki „Przyjaciele z Breslau”, zatem dołożyliśmy starań, aby informacja I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przyjaciele z Breslau” 10 marca 2010 roku dotarła do wszystkich świebodzickich szkół podstawowych i gimnazjów.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie na konkurs wpłynęło 8 prac. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy w dwóch kategoriach:

Kategoria A (uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej) „Ważne słowo przyjaźń” - wypowiedź zbuduj w oparciu o przeżycia i postawę jednego, wybranego przez Ciebie, bohatera.

Kategoria B (uczniowie klas I-III gimnazjum) Recenzja powieści Adama Seredyńskiego „Przyjaciele z Breslau”.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 27 maja 2010 roku w Długołęce koło Wrocławia. Organizatorzy konkursu Biblioteka Publiczna w Długołęce oraz Wydawnictwo Verdana postanowiło przyznać:

I MIEJSCE w Kategorii A Zofii Dal Canton uczennicy kl.VI Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz WYRÓŻNIENIA Paulinie Szyszce i Aleksandrze Okopniuk (Szkoła Podstawowa Nr 4).

W Kategorii B WYRÓŻNIENIA otrzymały Weronika Stolarczyk,Ewelina Saja, Magdalena Ślusarczyk (Gimnazjum Nr 1), Magdalena Kysiak i Iga Krzystek (Publiczne Gimnazjum Integracyjne Ciernie).

Serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów laureatkom konkursu oraz ich opiekunom Pani Jolancie Staniewskiej, Pani Jolancie Bieniasz i Pani Sylwii Słomińskiej.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy