Jadą, jadą, misie …
16.12.2009 r.

W listopadowy ranek ulicami miasta dziarskim krokiem szły do szkoły dzieci. W tym dniu oprócz tornistrów niosły także swoje ulubione misie. 25 listopada jest Święto Pluszowego Misia, dlatego pluszowe przytulanki zawitały w progi przedszkoli, szkół i oczywiście biblioteki.

Już kolejny rok Biblioteka Dziecięca obchodzi Święto Misia – nie tylko ulubionej dziecięcej przytulanki, ale również bohatera wielu bajek, opowiadań, wierszyków i piosenek. Wszystkie dzieci znają Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, czy Paddingtona. Jest jeszcze wiele innych książkowych niedźwiadków, które warto poznać. Zapraszamy zatem naszych małych i dużych czytelników do biblioteki.

W tym roku 2009 Biblioteka Dziecięca zmieniła swój lokal. Z ulicy Żeromskiego 27 została przeniesiona na ulicę Wolności 23 do budynku Szkoły Podstawowej Nr 3. Aby się lepiej poznać i zintegrować z nowymi sąsiadami wszyscy uczniowie klas I – III z tejże szkoły zaproszeni zostali na Misiolandię. Imprezę, która odbyła się w dniach 23-27 listopada 2009 roku, przygotowały bibliotekarki Oddziału Dziecięcego Ewa Tadeuszak i Alicja Głąb wspólnie z nauczycielką Katarzyną Bońkowską i bibliotekarką Sylwią Jasińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

Każda zaproszona klasa miała wykonać plakat z misiem i przygotować mały występ. Dzieci pod kierunkiem wychowawców doskonale wywiązały się ze swojego zadania i nie tylko wykonały piękne, pomysłowe i kolorowe plakaty, ale również przygotowały piosenki i wiersze oczywiście wszystkie o misiach. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, bo oprócz parady misiów, gdzie każdy pluszak mógł się zaprezentować w całej swojej krasie, było mnóstwo zagadek i zabaw. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o prawdziwych misiach żyjących na wolności. Wspólną zabawę zakończył bal. Wszystkie dzieci tańczyły razem ze swoimi maskotkami. Ogółem w Święcie Pluszowego Misia wzięło udział 203 uczniów oraz 60 przedszkolaków.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy