AKTUALNOŚCI

 

 

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ
– FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

02.11.2009 r.

Etap powiatowy Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej odbył się w dniach 21-22-23 października 2009 roku w Jaworzynie Śląskiej. W I kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymały : Aleksandra Mazurkiewicz (Opiekun Małgorzata Krzan) i Julia Byra (Opiekun Justyna Gąsior). W II kategorii wiekowej I miejsce zajęła Beata Mitura (Opiekun Elwira Kirklo-Rusek) a wyróżnienia otrzymali: Dominika Sikorska i Piotr Ciołek (Opiekun Halina Serafin). W III kategorii wiekowej wyróżniona została Julita Kuriata (Opiekun Irena Horbaczewska).

W kategorii poezja śpiewana I miejsce zdobyła Anna Lewandowska ( Opiekun Halina Serafin) a III miejsce Martyna Dziakowicz, Karolina Dziakowicz i Martyna Sola (Opiekun Elwira Kirklo-Rusek, Elżbieta Dziakowicz).

   

   

   

   

Podsumowaniem konkursu był Finał Dolnośląski odbywający się w dniach
28-29-30 października 2009 roku w Jaworzynie Śląskiej, w którym znaleźli się laureaci nagrodzeni w etapie powiatowym. W pierwszej kategorii wiekowej wyróżnienie zdobyła Aleksandra Mazurkiewicz, którą przygotowała pani Małgorzata Krzan. W II kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Beata Mitura, której opiekunem była pani Elwira Kirklo-Rusek. Serdecznie gratulujemy nie tylko laureatom ale wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. To wspaniałe, że jest tak wielu młodych ludzi, który kochają poezję i potrafią ją pięknie wyrecytować lub zaśpiewać, że potrafią słowami poetów wzruszać, zachwycać i skłaniać do refleksji. Taka jest właśnie rola poezji. Dziękujemy.

   

 

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach

 

  •   strona główna  •  do góry  •