XIV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ 2009
12.10.2009 r.

ELIMINACJE GMINNE

Dnia 08 października 2009 roku w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Wolności 23 w Świebodzicach już po raz szósty odbyły się eliminacje gminne do XIV Konkursu
Recytatorskiego Poezji Religijnej organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury
i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs odbywa się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i końcowym Finale Dolnośląskim. Recytatorzy występują w trzech kategoriach wiekowych: kategoria I ( kl. IV - VI) szkoły podstawowe, kategoria II gimnazja oraz kategoria III szkoły średnie. Każdy z uczestników konkursu prezentuje jeden utwór o tematyce religijnej. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy konkursu zaprosili uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych w konkursie poezji śpiewanej. Do udziału w konkursie zgłosiło się ogółem 66 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceum.

Komisja konkursowa w składzie:
Irena Horbaczewska – nauczyciel polonista ( Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach)
Marlena Jasińska - Denst – teatrolog ( Miejski Dom Kultury w Świebodzicach)
Elżbieta Maziarz – Siostra Czesława ( Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach)
wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować Świebodzice na eliminacjach powiatowych w Jaworzynie Śląskiej.

I kategoria wiekowa (Szkoły Podstawowe)
Aleksandra Mazurkiewicz - uczennica kl. IV Szk. Podstaw. Nr 2 ( Opiekun Małgorzata Krzan)
Jakub Cebulski - uczeń kl. VI Szk. Podstaw. Nr 4 ( Opiekun Jolanta Staniewska, Halina Wasielewska)
Julia Byra - uczennica kl. V Zespół Szkół Integracyjnych Ciernie (Opiekun Justyna Gąsior)

II kategoria wiekowa (Gimnazja)
Beata Mitura – uczennica kl. III Gimnazjum Nr 1 ( Opiekun Elwira Kirklo-Rusek)
Piotr Ciołek – uczeń kl. III Gimnazjum Nr 2 ( Opiekun Halina Serafin)
Dominika Sikorska – uczennica kl. III Gimnazjum Nr 2 (Opiekun Halina Serafin)
Jagoda Gwiazda – uczennica kl. III Gimnazjum Nr 2 (Opiekun Halina Serafin)

III kategoria wiekowa (Liceum Ogólnokształcące)
Julita Kuriata – uczennica kl. I Liceum Ogólnokształcące (Opiekun Irena Horbaczewska)
Joanna Maksymczuk – uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcące (Opiekun Irena Horbaczewska)

Uczestnicy konkursu poezji śpiewanej zgodnie z życzeniem organizatorów występowali bez podziału na kategorie wiekowe. Młodzi artyści swoim występem zgotowali wszystkim prawdziwą ucztę duchową. Urzekli komisję konkursową oraz innych recytatorów bogatymi w treść słowami piosenek, pięknym śpiewem i ekspresją wykonania.

Laureaci konkursu poezji śpiewanej
Karolina Dziakowicz, Martyna Dziakowicz i Martyna Sola – uczennice Gimnazjum Nr 1 (Opiekun Elwira Kirklo-Rusek , Elżbieta Dziakowicz)
Anna Lewandowska - uczennica kl.III Gimnazjum Nr 2 ( Opiekun Halina Serafin)
Konrad Ostynowicz - uczeń kl. III Gimnazjum Nr 2 (Opiekun Halina Serafin)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Dla wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego upominki przekazał również Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich opiekunom. Życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych (22, 22, 23 października 2009 r,) oraz w Finale Dolnośląskim (28, 29, 30 października 2009 r) w Jaworzynie Śląskiej

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcym