BIBLIOTEKA DLA SENIORÓW
03.04.2009 r.

Miejska Biblioteka Publiczna oferuje nowe usługi biblioteczne skierowane do seniorów.
Ich realizacja przebiegać będzie trójtorowo z wykorzystaniem zarówno tradycyjnego nośnika słowa pisanego jakim jest książka w formie kodeksowej jak i nowoczesnych nośników informacji jak film i internet. Mamy nadzieję, że projekt ten zostanie z dużym zadowoleniem przyjęty przez naszych czytelników i użytkowników.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, w bibliotece przy ulicy Świdnickiej 15 odbędzie się projekcja filmu. Przewiduje się różnorodny repertuar, w zależności od upodobań oglądających i zgodny z ich sugestiami. Na pewno będą to filmy biograficzne, ekranizacje powieści ale także głośne hity filmowe ostatnich lat, komedie, filmy sensacyjne i obyczajowe. Początki projekcji o godzinie 11.00.

Uruchamiamy akcję Książka na telefon. Z usługi mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Świebodzic mający problem z dotarciem do biblioteki, dzwoniąc pod nr 0 74 666 95 74. Osoby dysponujące dostępem do internetu mogą przesłać swoje zamówienia na adres internetowy: mbp_swiebodzice@hotmail.com. Wypożyczanie książek jest bezpłatne. Dostawa książek do czytelnika - w każdy drugi czwartek miesiąca. Możliwość zamówienia książek do okolicznych miejscowości - Mokrzeszów, Cieszów, Grochotów, Olszany.

Biblioteka oferuje też pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności obsługi komputera m.in.:

• włączanie i wyłączanie komputera,
  • założenie poczty mailowej,
  • wyszukiwanie informacji w internecie,
  • praktyczna umiejętność pisania dokumentów,
  • korzystanie z portali społecznościowych np. nasza- klasa: zakładanie własnego profilu, szukanie znajomych, dopisywanie się do klas i szkół itp.

Warsztaty będą się odbywać w grupach dwuosobowych od poniedziałku do piątku
w godz. od 9.00 do 10.00 w bibliotece przy ul. Świdnickiej 15. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie się na warsztaty pod nr telefonu 0 74 666 95 75.

Małgorzata Grudzińska
dyr. Biblioteki