ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
03.12.2008 r.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”
(H. Bechlerowa)

Wszystkie dzieci wiedzą, że 25 listopada jest wyjątkowy dzień - Światowy Dzień Pluszowego Misia - powiernika dziecięcych smutków i radości, przytulanki, która pomaga spokojnie zasnąć i obudzić się z uśmiechem.

Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej już po raz czwarty włączył się w obchody tego miłego święta. Z tej okazji 25, 27 i 28 listopada 2008 roku do biblioteki zaproszone zostały przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 oraz klasa O z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, które przyszły ze swoimi pluszowymi misiami. Ogółem w spotkaniach wzięło udział 144 dzieci.

Biblioteka na ten dzień udekorowana została książkami i czasopismami o misiach, fotografiami niedźwiedzi oraz papierowymi i pluszowymi misiami.

W myśl zasady przez rozrywkę do wiedzy, przedszkolaki wysłuchały przekazanej w przystępnej formie informacji o niedźwiedziu polarnym, brunatnym, misiu panda i koala. Poznały również bohaterów znanych książek dla dzieci : Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Koralgola, Misia Yogi i Paddingtona. Z zainteresowaniem oglądały filmy o przygodach Misia Uszatka i jego przedszkolnych przyjaciołach.

Maluchy pięknie śpiewały piosenki, odpowiadały na zagadki i rysowały ulubione misie.
A na zakończenie spotkania odbył sie bal misiów. Wszyscy tańczyli, śpiewali i doskonale się bawili.

Alicja Głąb i Ewa Tadeuszak
Oddział Dzięcięcy