KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ
14.10.2008 r.

Dnia 9 października 2008 roku w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Świebodzicach odbyły się eliminacje gminne do XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej w ramach XIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 44 uczestników. Komisja Konkursowa w składzie :
Irena Horbaczewska, Anna Mazur i Ksiądz Paweł Kuriata wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować Świebodzice na eliminacjach powiatowych w Jaworzynie Śląskiej.

I kategoria wiekowa (Szkoły Podstawowe kl. IV-VI)

Karolina Dziakowicz kl.VI Szk. Podstawowa Nr 3 (Opiekun Agnieszka Pelc)
Julia Byra kl.IV, (Opiekun Justyna Gąsior), Weronika Stolarczyk kl.VI, Mateusz Mądrzak
kl.VI Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych – Ciernie (Opiekun Jolanta Bieniasz)

II kategoria wiekowa ( Gimnazja)

Martyna Dziakowicz kl.I Gimnazjum Nr 1, Beata Mitura kl.II Gimnazjum Nr 1 (Opiekun
Elwira Kirklo-Rusek
Dominika Sikorska kl.II Gimnazjum Nr 2, Piotr Ciołek kl.II, Gimnazjum Nr 2,
Patryk Wilman kl.I Gimnazjum Nr 2 (Opiekun Halina Serafin)

oraz Joanna Siwarska Powiatowy Zespół Szkół (Opiekun Elżbieta Dziakowicz)
i Karol Łyskawa Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez
Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame (Opiekun Izabela Bobik)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy podziękowania w postaci małych książeczek z mądrymi cytatami i pięknymi zdjęciami.
(Nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna).

Wszystkim nauczycielom za trud włożony w zachęcenie i przygotowanie uczniów do konkursu recytatorskiego wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i jesienne bukiety. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych (15-16.10.2008), a następnie w Finale Dolnośląskim (22-23.10.2008), który podobnie jak eliminacje powiatowe odbędzie się w Jaworzynie Śląskiej.

Alicja Głąb i Ewa Tadeuszak
Oddział Dziecięcy MBP