Imprezy partnerskie
02.06.2008 r.

W roku 2007 w Świebodzicach powstało Partnerstwo Lokalne na Rzecz Mieszkańców gminy Świebodzice. Jest to porozumienie zawarte pomiędzy instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami, którego celem jest zintegrowanie działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Partnerzy spotykają się raz w miesiącu na roboczych posiedzeniach, uczestniczą w zajęciach warsztatowych, wzajemnie inspirują i szukają pomysłów. W tym tygodniu odbędą się imprezy realizowane we współpracy partnerskiej.

W dniu 04 czerwca 2008 roku w Miejskim Domu Kultury przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się duża impreza skierowana do dzieci i młodzieży. W jej programie odbędzie się między innymi:

• festiwal piosenki dziecięcej,
  • spotkanie autorskie z pisarką dziecięco-młodzieżową Joanną Olech,
  • wystawa ilustracji książkowych
  • oraz blok zabaw i gier na świeżym powietrzu.

Miejski Dom Kultury, początek godz. 10.00.

W czwartek, 5 czerwca 2008 roku Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Miłośników Świebodzic oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z pisarzem - regionalistą, Romualdem Łuczyńskim, redaktorem naczelnym czasopisma Sudety. Będzie to spotkanie poświęcone najnowszej książce autora Rezydencje magnackie w Kotlinie Jeleniogórskiej w XIX wieku. Miejski Dom Kultury, godz. 18.30.