EKOLOGIA
SKRZYDLATE ZWIASTUNY WIOSNY
27.03.2008 r.

Ekologia na stałe wpisana została do rozkładu imprez odbywających się w Bibliotece Dziecięcej w Świebodzicach, w której od lat gromadzone są czasopisma i książki mające na celu edukację ekologiczną młodych czytelników oraz uwrażliwienie ich na piękno przyrody. Wszystkie materiały wykorzystane zostały do przygotowania lekcji bibliotecznej pt. „SKRZYDLATE ZWIASTUNY WIOSNY”,w których biorą udział dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych.

Uczniowie uzyskują wiele ciekawych informacji na temat ptaków przylatujących do nas na wiosnę, o bocianie, jaskółce, kukułce i skowronku. Do lekcji bibliotecznej wplecione są elementy zabawy: krzyżówka, wiersze oraz zagadki. Prowadząca zajęcia bibliotekarka Alicja Głąb rzuca do każdego dziecka malutką piłeczkę (tak jak kukułka podrzuca swoje jajka innym ptakom), kto ją złapie odpowiada na pytanie, które dotyczy zdobytych wcześniej na lekcji wiadomości.

Na zakończenie spotkania dzieci rysują poznane ptaki i słuchają ich głosów nagranych na taśmie magnetofonowej. Wszystkie prace prezentowane są później na wystawie w bibliotece.

Alicja Głąb
Oddział Dziecięcy