FERIE W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ 2008
27.03.2008 r.

„ My się w ferie nie nudzimy w bibliotece się bawimy”

Podczas ferii zimowych w lutym 2008 roku bibliotekarki Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej Alicja Głąb i Ewa Tadeuszak tradycyjnie przygotowały ciekawe zajęcia dla dzieci z zimowiska. Dwa spotkania (5.02.2008 i 8.02.2008 roku) przebiegały pod hasłem „Z biblioteką na ty” Chociaż większość uczestników spotkania należy już do grona czytelników, to jednak informacje dotyczące biblioteki w podane w lekkiej, zabawnej formie bardzo się dzieciom podobały i w przyszłości na pewno ułatwią im korzystanie z księgozbioru. Dla dzieci przygotowane zostały zagadki dotyczące książki i biblioteki oraz znanych postaci literackich.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zimowiska zaproszeni zostali do „pracy w wydawnictwie”.

Ich zadaniem jako ilustratorów było zaprojektowanie okładki do wymyślonej przez siebie książki,
oraz narysowanie swojego ulubionego bohatera książkowego.

Następne spotkanie (20.02.2008 roku) miało tajemniczy tytuł „ W świecie czarów i magii”. Głównym bohaterem spotkania był oczywiście Harry Potter. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. Harry Potter i kamień filozoficzny”, sprawdzić jak dobrze znają przygody, które spotkały tego fascynującego i sympatycznego bohatera oraz wypożyczyć najnowszy tom poczytnej powieści pt.”Harry Potter i insygnia śmierci”. Nie zabrakło również wróżb, zagadek i wesołej zabawy.

Najmłodsze dzieci uczestniczące w zimowisku zaproszone zostały (21.02.2008 roku) do „Krainy bajek i baśni”, gdzie spotkały się z bajkami znanymi i nieznanymi. Dzieci z uwagą słuchały czytanych bajek, rysowały do nich ilustracje, układały bajkowe puzzle, śpiewały piosenki oraz bezbłędnie odpowiadały na bajkowe zagadki.

Alicja Głąb
Ewa Tadeuszak