ARCHIWUM WIADOMOŚCI - 2016

 


WAKACYJNE SPOTKANIE Z KRASNOLUDKAMI
11.08.2016 r.

9 sierpnia bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego Chatka Puchatka. Panie bibliotekarki postanowiły zabrać przedszkolaki do Krainy Krasnoludków. Ze stacyjki siedmiu smutków wyruszył pociąg krasnoludków. Na początku zajęć bawiliśmy się w Zgaduj-zgadula.

| więcej ... |


Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Fantasy 
08.08.2016 r.  

4 sierpnia grupa członków Dyskusyjnego Klubu Fantasy udała się na wycieczkę do Jedliny-Zdrój. Oprócz zwiedzania tej przepięknej miejscowości, odwiedziliśmy również Park Aktywności - Czarodziejska Góra. Park linowy, tor saneczkowy i tor pontonowy, to tylko niektóre z atrakcji, jakie nas czekały. Po przeszkoleniu, każdy uczestnik wycieczki miał okazję wykazać się sprawnością podczas pokonywania przeszkód w parku linowym. Było to nie lada wyzwanie, ale świetnie sobie poradziliśmy.

| więcej ... |


CZYTAJ I DYSKUTUJ
CZYLI LETNIE SPOTKANIE W DKK

02.08.2016 r.  

Już po raz kolejny 28 lipca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach odbyła się kolejna edycja Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym brali udział stali klubowicze. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, które poprowadziła Beata Wiciak, moderatorka DKK przy współudziale stażystki Ewy Kowalik. Przybyli goście rozmawiali o książce zaproponowanej na poprzednim DKK. Była to króciutka powieść pt. „Joseph” autorstwa Marie- Helene Lafon, wzbudzając interesującą dyskusję o zawartym w niej przesłaniu.

| więcej ... |


WAKACJE Z PRZEDSZKOLAKAMI 
26.07.2016 r.  

22 lipiec okazał się kolejnym słonecznym dniem. Panie bibliotekarki zaprosiły tym razem na spotkanie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, a dokładnie pod lipą. Dzieci usiadły w kręgu na ławeczkach i wysłuchały bajki pt.: "Czarodziej Leonard i stary dąb". 

| więcej ... |


WAKACJE SPOTKANIE POD LIPĄ 
26.07.2016 r.  

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie” - zapraszał Jan Kochanowski we fraszce „Na lipę”. My również mając w otoczeniu biblioteki piękne lipy, postanowiłyśmy już po raz kolejny zaprosić dzieci, rodziców i dziadków do chłodnego cienia tego szlachetnego drzewa. Na spotkaniu 21 lipca pojawiły się dzieci ze świetlicy środowiskowej „Tęczowa Gromada” oraz pozostali czytelnicy naszej biblioteki. Czekał tam na nich miły odpoczynek z książką oraz familijne gry i zabawy ruchowe.

| więcej ... |


WAKACJE W BIBLIOTECE - PÓŁKOLONIA Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY 
22.07.2016 r.  

7 lipca 2016 roku bibliotekę odwiedziły dzieci z półkolonii zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyło 36 osób wraz z opiekunami. Ze względu na dużą ilość dzieci grupa została podzielona na dwa mniejsze zespoły. Panie bibliotekarki przygotowały dla nich mnóstwo atrakcji. W bibliotece odbywały się zajęcia z przysposobienia bibliotecznego, a w auli gry, tańce i zabawy ruchowe. Po godzinie nastąpiła zamiana grup.

| więcej ... |


WAKACJE W BIBLIOTECE - PÓŁKOLONIA Z PUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH 
22.07.2016 r.  

8 lipca bibliotekę odwiedziły dzieci z półkolonii zorganizowanej przy Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób wraz ze swoimi paniami: A. Imiołek i V. Siwiak. Dzieci spędziły u nas 3 godziny na świetnej zabawie. Na zajęciach pojawiły się tańce, gry i zabawy ruchowe, rozrywki umysłowe, zabawy literackie, muzyczne i plastyczne. Na początku pani bibliotekarka zawarła z uczestnikami tzw. kontrakt, który zawierał reguły obowiązujące podczas zajęć. 

| więcej ... |


PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ Z INNYMI CZYLI
świebodzicki bookcrossing 

21.06.2016 r.  

Bookcrossing to inaczej uwalnianie książek, które zalegają na półkach czytelników. Tomiki można przynosić i pozostawiać w bibliotekach w całym kraju, choć to nie jedyne miejsca, w jakich możemy podzielić się swoimi ulubionymi pozycjami literackimi. Należą do nich m.in. instytucje kultury, teatry, uczelnie, wybrane sklepy, a nawet zaciszne parki, w których miłośnicy słowa pisanego mogą przeżyć fascynującą przygodę z bohaterami czytanej powieści. 

| więcej ... |


KONKURS PLASTYCZNY DLA NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW 
17.06.2016 r.  

Dnia 16 czerwca 2016 roku w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego. Tematem przewodnim byli " Bohaterowie baśni i bajek"( H. Ch. Andersen, J. W. Grimm i Ch. Perault). Przeznaczony był on dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Na konkurs wpłynęło 80 prac indywidualnych i 2 grupowe. 

| więcej ... |


PAWEŁ BERĘSEWICZ CZYLI Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 
14.06.2016 r.  

Dnia 10 czerwca 2016 roku w auli Szkoły Podstawowej Nr 3 odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, które zorganizował Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. W imprezie uczestniczyło 120 osób, byli to uczniowie klas IV-VI ze wszystkich świebodzickich szkół podstawowych oraz z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Mokrzeszowa. Było to już trzynaste spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami, które odbywało się w ramach akcji „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH.” W tym roku przebiegła ona pod hasłem „BILET DO EUROPY”.

| więcej ... |


WOLNO CZYTAĆ CZYLI NOC BIBLIOTEK W ŚWIEBODZICACH 
08.06.2016 r.  

NOC BIBLIOTEK to impreza, która w tym roku po raz drugi miała w Polsce swoją odsłonę. I edycja pod hasłem: „GROZA NIE CZYTAĆ” odbyła się 30 maja 2015 r., a Nocy towarzyszyła akcja: „Przynieś książkę do biblioteki”. Do akcji włączyły się znane osobistości świata książki i kultury- Mariusz Szczygieł, Joanna Bator oraz prof. Jerzy Bralczyk.

| więcej ... |


DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE 
06.06.2016 r.  

1 czerwca wszystkie dzieci małe i duże mają swoje święto. W ten słoneczny, radosny dzień bibliotekę wypełnił wesoły gwar i śmiech dzieci. Odwiedzili nas uczniowie klas 1-3

| więcej ... |


Tuż, obok nas … 
23.05.2016 r.  

W ciekawą podróż zabrał uczestników spotkania autorskiego Roman Pankiewicz, który już po raz kolejny był gościem Biblioteki. Znajomość języków obcych pozwala mu nie tylko podróżować turystycznie, ale również podejmować prace przy projektach, gdzie różnorodność językowa jest mile widziana, ze względu na udział w nich pracowników wielu narodowości. Równie sprawnie Roman Pankiewicz posługuje się językiem polskim, co pozwala mu zdobyte doświadczenia, przygody i refleksje z pobytu za granicą przenosić na papier, publikując kolejne książki.

| więcej ... |


MATEUSZ RUSIN, OLGA TOKARCZUK, MUNIEK STASZCZYK ORAZ JOANNA BATOR CZYLI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 W ŚWIEBODZICKIEJ BIBLIOTECE. 
18.05.2016 r.  

SPOTKANIE Z OKAZJI TYGODNIA BIBLIOTEK POD HASŁEM "BIBLIOTEKA INSPIRUJE" W NASZEJ PLACÓWCE ROZPOCZĄŁ AKTOR RODEM ZE ŚWIEBODZIC, MATEUSZ RUSIN…

| więcej ... |


W kręgu Harry'ego Pottera 
17.05.2016 r.  

W piękne sobotnie popołudnie, 14 maja 2016 roku, klubowicze Dyskusyjnego Klubu Fantasy zabrali uczestników spotkania do świata magii i czarów, czyli do świata Harry'ego Pottera. To już drugie przedstawienie przygotowane przez klubowiczów. W ubiegłym roku, z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena, przygotowano przedstawienie na podstawie powieści "Władca pierścieni". 

| więcej ... |


BIBLIOTEKA INSPIRUJE 
17.05.2016 r.  

Dwunastego maja odbyła się już XIII edycja programu tygodnia bibliotek, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Biblioteka inspiruje". Coroczna ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa ma na celu zachęcić do częstszego odwiedzania bibliotek nie tylko stałych bywalców, ale przede wszystkim przyciągnąć do nich czytelników młodego pokolenia.

 

| więcej ... |


Szanowni Państwo, 
10.05.2016 r.  

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

| więcej ... |


SPOTKANIE NA MELINIE CZYLI SENIORZY Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ŚWIEBODZICACH W TEATRZE W ŚWIDNICY NA SPEKTAKLU "LENINGRAD." 
28.04.2016 r.  

"Leningrad" to bardzo popularny w Rosji zespół muzyczny powstały w 1997 roku w Sankt Petersburgu, dawnym Leningradzie, stąd jego nazwa. Wokalista i autor tekstów Sergiej Szczurow jest znany ze swoich ostrych , odważnych i nasyconych niecenzurowanymi słowami tekstów. W Polsce artyści występowali kilkakrotnie, a ich występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że po ich repertuar sięgają również polscy artyści.

| więcej ... |


GORZKA MIŁOŚĆ CZYLI "NARZECZONA SCHULZA" AGATY TUSZYŃSKIEJ W DKK W ŚWIEBODICACH. 
28.04.2016 r.  

Józefina Szelińska urodziła się 06 stycznia 1905 r. w Brzeżanach w rodzinie żydowskiej. Ojciec Zygmunt był adwokatem, a matka Helena zajmowała się domem. W dorosłym życiu Józefina stała się nauczycielką języka polskiego, uczyła m.in. w Polskim Seminarium Żeńskim w Drohobyczu, gdzie jej losy splotły się z pisarzem XX-lecia międzywojennego Brunonem Schulzem. Uznana za jedyną oficjalną narzeczoną autora "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium Pod Klepsydrą" stała się głównym przedmiotem zainteresowania w Dyskusyjnym Klubie Książki w naszej bibliotece 21.04.2016 r. Tego dnia rozmawialiśmy o powieści biograficznej Agaty Tuszyńskiej "Narzeczona Schulza", która wywołała wiele emocji wśród klubowiczów. Książka to znakomicie napisana historia kobiety zatraconej w niespełnionej miłości do pisarza, kładącej się cieniem na jej losach i determinująca całe późniejsze życie.

| więcej ... |


PRZYJĘCIE DLA KRÓLOWEJ KSIĄŻKI 
27.04.2016 r.  

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia, w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, odbyła się impreza czytelnicza Przyjęcie dla królowej książki. W 2016 roku Wrocław został Światową Stolicą Książki Unesco. W związku z tym są podejmowane liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprosił w tym dniu wszystkie dolnośląskie biblioteki do przeprowadzenia w swoich placówkach przyjęcia dla książki o charakterze animacji czytelniczej według własnych pomysłów. Akcja była skierowana przede wszystkim do bibliotekarzy, dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz rodziców. Świebodzicki Oddział Dziecięcy również przyłączył się do tej akcji. Impreza miała na celu zachęcenie do czytania poprzez promocje naszej instytucji.

| więcej ... |


Dzień Czekolady 
14.04.2016 r.  

12 kwietnia w bibliotece dziecięcej obchodziliśmy "Święto czekolady". Na zajęcia zaproszone zostały dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z panią Jolantą Hołojdą. Pani bibliotekarka przekazała dzieciom kilka ciekawych informacji na temat czekolady. Jest to wyrób cukierniczy sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kawowego (masło kakaowe), środka słodzącego i innych dodatków. Nasiona kakaowca były wykorzystywane przez Majów do produkcji napoju.

| więcej ... |


"Z literaturą za pan brat" 
11.04.2016 r.  

Biblioteka dziecięca rozpoczęła cykl spotkań dla młodszych dzieci pod wyżej wymienionym hasłem. 8 kwietnia odwiedziła nas kl. 0 wraz ze swoimi wychowawczyniami z Publicznej Szkoły Integracyjnej. Dzieci zapoznały się z biblioteką, ale przede wszystkim z literaturą czeską. W swoich zbiorach posiadamy wiele książek czeskich autorów, m.in.: Z. Miler " Kreci", V. Ctvartek " Rumcajs", P. Srut " Niedoparki", " Opowieści z mchu i paproci".

| więcej ... |


KREW RATUJE ŻYCIE 
11.04.2016 r.  

6 kwietnia w bibliotece dziecięcej odbyła się pogadanka na temat krwi. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada" wraz ze swoimi wychowawcami. Naszymi gośćmi byli członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach, w osobach: pani prezes Katarzyna Młynarkiewicz i członek pan Walerian Łukawski. Pomysłodawczynią tej akcji jest pani Izabela Wywrot, która również należy do klubu, jest ona także naszą czytelniczką. Nasi goście ubrani byli w czerwone koszulki, a na ich odwrocie znajdował się napis z grupą krwi, jaką mają.

| więcej ... |


Skrzydlate zwiastuny wiosny 
11.04.2016 r.

Przyroda nigdy nie przestanie nas zachwycać. Jej bogactwo jest nieprzebrane. Właśnie rozpoczęła się wiosna a wraz z nią przyleciały ptaki - jej skrzydlate zwiastuny. Aby poznać niektóre z nich, a mianowicie bociana, jaskółkę, skowronka i kukułkę uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni na zajęcia w bibliotece. Dla dzieci przygotowane zostały książki na temat ptaków z pięknymi ilustracjami. Była również krzyżówka i zagadki..Oprócz podstawowych wiadomości dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat poznanych ptaków.

| więcej ... |


Winny czy nie ? Sąd nad Kreonem w wykonaniu uczniów Społecznego Gimnazjum Akademickiego w Świebodzicach 
11.04.2016 r.  

W niebanalny sposób przerabiają lektury szkolne uczniowie Społecznego Gimnazjum Akademickiego, którzy już po raz drugi spotkali się na debacie literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. Tematem ubiegłorocznej debaty była postawa etyczna prof. Sonnenbrucha, w tym roku młodzież sądziła Kreona – jednego z bohaterów tragedii antycznej Antygona. 

| więcej ... |


„POEZJI NIE MOŻNA WYKRZYCZEĆ”… 
11.04.2016 r.  

Bardzo osobisty charakter miało spotkanie, które odbyło się w bibliotece w minione czwartkowe popołudnie. Stało się to za sprawą rodowitej świebodziczanki - Jadwigi Bujak-Pisarek, która obecnie mieszka na Górnym Śląsku. Tworzenie poezji w jej życiu pojawiło się po opuszczeniu rodzinnego gniazda przez dzieci, aby wypełnić pustkę, jaka powstała w jej życiu. Pani Jadwiga odkryła w sobie twórczą nutę i zaczęła pisać wiersze, które dzięki przynależności do Dziennika Literackiego „E-literaci.pl” ujrzały światło dzienne.

| więcej ... |


DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR NIEWOLNICTWA I TRANSATLANTYCKIEGO HANDLU NIEWOLNIKAMI 
29.03.2016 r.

Niewolnictwo kojarzy się dziś głównie z zamierzchłymi czasami. Omawiane na lekcjach historii, przedstawiane w filmach i książkach, traktowane jako temat zupełnie oderwany od współczesnych czasów. Jednak w XXI wieku niewola nadal pozostaje istotnym problemem o znaczeniu światowym. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 25 marca Dniem Pamięci Ofiar Niewolnictwa i Transatlantyckiego Handlu Niewolnikami.

| więcej ... |


ODŚWIĘTNIE W BIBLIOTECE 
16.03.2016 r.  

Międzynarodowy Dzień Kobiet stał się okazją do spotkania w dniu 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. Słodki poczęstunek oraz skromny prezent w postaci płyty ze zdjęciami dla użytkowników z odbytych imprez artystyczno-kulturalnych w bibliotece oraz poza placówką był miłym akcentem tego dnia.

| więcej ... |


Niezwykła lekcja historii…
15.03.2016 r.

Po raz szósty w tym roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony świętem państwowym ustawą z dnia 3 lutego 2011. Z tej okazji młodzież z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 wysłuchała poruszającego wykładu księdza Marcina Werczyńskiego na temat Żołnierzy Wyklętych, choć on sam woli raczej określenie Niezłomni.

| więcej ... |


TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK - czyli spotkanie z pamiątkami po PAULU KELLERZE
26.02.2016 r.

Nie zabrakło świebodzickich seniorów zaprzyjaźnionych z Biblioteką, na wystawie zatytułowanej "PAUL KELLER - ŚLĄSKI PISARZ ", zorganizowanej, przygotowanej i udostępnionej przez pana Rafała Rudnika w Centrum Turystycznym Amazing Travel w Milikowicach.

| więcej ... |


NIE REZYGNUJ Z ŻYCIA PÓKI STARCZA SIŁ CZYLI „LAST VEGAS” W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŚWIEBODZICACH 
24.02.2016 r.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach, której głównym zadaniem jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów prowadzi znacznie szerszą działalność. Spotkania z Seniorami, młodzieżą i pozostałymi użytkownikami biblioteki w dni wolne od wypożyczeń (czwartki, soboty, a nawet niedziele i święta) czy wyjazdy na imprezy kulturalne w okolicy stały się stałym punktem oferty kulturalnej naszej placówki. Do tego szerokiego wachlarza propozycji należą również projekcje filmowe.

| więcej ... |


W kręgu "Harry'ego Pottera" 
15.02.2016 r.

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Fantasy, działającego w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, co roku typują powieść, na podstawie której przygotowujemy przedstawienie. Dla przypomnienia, w zeszłym roku był to "Władca pierścieni" J. R. R. Tolkiena. W tym roku, klubowicze wytypowali "Harry'ego Pottera" J. K. Rowling. Ponieważ w powieści tej występuje wielu bohaterów, a nasze przedstawienie będzie zawierało sceny z różnych części powieści, postanowiliśmy ogłosić casting, w celu pozyskania większej liczby aktorów.

| więcej ... |


FERIE W BIBLIOTECE 
12.02.2016 r.  

Mimo ferii w bibliotece dziecięcej wiele się dzieje.
3 lutego odwiedziła nas grupa "Motylki" z Niepublicznego Przedszkola Koniczynka wraz z opiekunem, panią Józefą Sadulak. Dzieci często przychodzą do biblioteki, wypożyczają mnóstwo książek i aktywnie uczestniczą w imprezach bibliotecznych, takich jak: konkursy, teatrzyki, spotkania autorskie itp. Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała im bajkę pt. "Czarodziejskie imiona". Był to utwór z książki "Bajki terapeutyczne". 

| więcej ... |


TEATRZYK
12.02.2016 r.  

11 lutego biblioteka dziecięca gościła Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa. W ramach ferii dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Skradzione mądrości". Jest to bajka promująca czytelnictwo. Spektakl pokazuje, jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. W spotkaniu uczestniczyło 140 osób. 

| więcej ... |


Islam, co to właściwie jest? 
04.02.2016 r.  

W dobie światowej globalizacji coraz częściej spotykamy się z osobami innych narodowości, różnych kultur i religii. Dobrze jest uzupełniać naszą wiedzę, nie bazując tylko na tym co usłyszymy w telewizji lub przeczytamy w Internecie. Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała nowy cykl spotkań z młodzieżą, gdzie będą poruszane kwestie o takiej właśnie tematyce.

| więcej ... |


„W RAJU NIE MA MORDERSTW , A PRAWDA WYMAGA ODWAGI” CZYLI BIBLIOTECZNE SPOTKANIA Z FILMEM 
31.01.2016 r.  

Czasy stalinowskiej Rosji, gdzie w Związku Radzieckim mordercy nie istnieją. W jaki sposób wytłumaczyć więc zniknięcia kolejnych dzieci, które prawdopodobnie są zabijane?
Taka fabuła zostaje nakreślona w filmie „System” w reż. Daniela Espinosy, który 28 stycznia 2016 r. miał projekcję w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach.

| więcej ... |


UROCZYSTA INAUGURACJA W DKK W MBP W ŚWIEBODZICACH ORAZ SPOTKANIE Z BOGUSŁAWEM ROMASZEWSKIM W POLSKIEJ AKADEMII ZDROWIA. 
19.01.2016 r.  

14.01.2016 r. to data pierwszego spotkania w MBP w Świebodzicach, które zgromadziło dużą rzeszę wiernych czytelników i użytkowników naszej placówki. Po uroczystym przywitaniu i złożeniu życzeń noworocznych przez panią dyrektor instytucji Małgorzatę Grudzińską przeszliśmy do meritum. Nie było to jednak typowe spotkanie, gdzie rozmawiamy i dyskutujemy o książkach. Moderatorka grupy Beata Wiciak zarekomendowała pozycje przeznaczone w pierwszym półroczu 2016 r. do przeczytania, i które będą przedmiotem dyskusji na poszczególnych spotkaniach.

| więcej ... |


 

  •   strona główna  •  do góry  •